Prví boli Terasania

| Pozvánky | 27. 11. 2017

Vianočné trhy ako prví odštartovali v mestskej časti Košice – Západ. Pre okoloidúcich a okolostojacich je pripravený každodenný program, zahŕňajúci sladké maškrty, varené vínko, živý betlehem i hudobné koncerty pod pätnásťmetrovým stromčekom.

Minuloročné trhy na Terase. Foto: archív MČ Košice – Západ

Terasanské trhy síce začali 24. novembra, avšak slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka za buchotu ohňostrojov a špeciálnych svetelných efektov je naplánované na 1. december. V ten istý deň vystúpi aj americká speváčka Nicole McCloud a Žbirka revival. Počas trhov navštívia Terasu aj King Shaolin, Gipsy Kings revival, Wendigo, Klaudia Vens, Kentucky Jack, Pavelčákovci i Ľudová hudba Stana Baňasa. Deti zabaví Ujo Ľubo, kúzelník Gabi, UsmievAnky, ale aj živý betlehem so skutočnými zvieratkami. Tie najmenší trhovníci nakŕmia pripravenými jablkami či mrkvou (3., 10., 17. decembra – betlehemský program Jasličkári).

Počas piatkov (1., 8. a 15. decembra) môžu návštevníci prispieť na charitu, pretože sa bude podávať starostovská čačina, kapustnica aj guláš a dobročinný výťažok Terasania odovzdajú organizácii Úsmev ako dar.

Trhy na Terase potrvajú do 22. decembra. Podrobný program je dostupný na www.kosicezapad.sk.

Redakcia
Foto: archív MČ Košice – Západ


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Prví boli Terasania

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems