Mikuláš pre športovcov

| Tipy z redakcie | 27. 11. 2017

Každý rok o takomto čase hútame, aký tip na mikulášsky darček by vás mohol potešiť. Mohlo by to byť niečo neprvoplánové, možno aj nečakané. A presne taká je mikulášska nádielka pre športovcov. Veď ktorý z nich by ráno v teniske hľadal domácu energetickú tyčinku?

Raw tyčinky môžete zabaliť do papiera na pečenie a previazať farebnou šnúrkou. Alebo si kúpte vianočný scrapbookový papier a vyrobte rovno škatuľku. Foto: Gabika

Zdravé tyčinky plné energie a proteínov sú v kurze a vedia to aj ich výrobcovia. Vyberať môžete z mnohých druhov a chutí, avšak nie za rozumnú cenu. Preto sme si zmysleli, že dávku zdravia vyrobíme sami. A aby sme nešli naslepo, skúsili sme overený recept zo stránky www.veganotic.cz.

Potrebujeme:
Hrnček dyňových semienok, hrnček strúhaného kokosu, pol hrnčeka konopných semienok, pol hrnčeka konopného proteínu, 4 lyžice chia semienok, 6 PL vločiek, 2 PL maku, 2 hrnčeky datlí bez kôstky, 6 PL kokosového oleja, 4 PL kakaa.

Postup:
Všetko až po mak (vrátane) krátko rozmixujeme v mixéri, stačí zopárkrát zapulzovať, chceme len, aby sa vločky trochu nasekali. Rozmixovanie na prach nie je žiaduce. Zmes presypeme do misky. Opäť pripravíme mixér a poriadne rozmixujeme datle, kokosový olej a kakao. Vzniknutú hmotu pridáme do misky so suchou zmesou a rukami poriadne premiešame. Celé to potom vtlačíme do plechu o veľkosti cca 28 x 18 cm (plech vopred vymažeme kokosovým olejom, alebo vystelieme papierom na pečenie), ozdobíme nastrúhaným kokosom a necháme stuhnúť v chladničke aspoň na celú noc. Ráno nakrájame na tyčinky, zabalíme do obalu a vložíme do čižmy.

Gabika


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Mikuláš pre športovcov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems