Hračky, aké svet nevidel!

| Tipy z redakcie | 13. 11. 2017

Kým na Slovensku oslavujeme Deň detí 1. júna, valné zhromaždenie OSN v roku 1954 rozhodlo, že Svetový deň detí si budeme pripomínať 20. novembra. A všetkým krajinám odporučilo, aby sa v tento deň všetci aktívne venovali deťom a mysleli na ich dobro a životné podmienky vo svete. Reku, to by sme mali asi každý deň, ale zachováme tradíciu a tento handmade tip venujeme drobcom.

Na výbere sme si kvôli oslave takéhoto veľkého dňa dali záležať a prinášame kreatívnu špecialitku. Autorské hračky, šité najmä z bavlny a ľanu, doplnené výšivkou od českej šikovnice Marie Mrňávkovej, ktorá tvorí pod značkou Břichopas. Mariine hračky získali už niekoľko ocenení, spomeňme Kruhy na vode 2016 či Správna hračka so Šapiťákmi (kolekcia chrastítkových hračiek), Zavináčmi (nevšedné zavinovacie bábiky) a s textilnými knihami. V ponuke Břichopas toys však nájdete aj úžasné vyšívané bábiky, ktoré môžu deti obliecť do rôznych kabátikov, mačky, zvieratá z lesa, vankúše, doplnky či výrobu na zákazku. Marie dokonca vytvorila historické bábiky pre Galériu výtvarného umenia v Hodoníne. A všetko v rámci etického podnikania, ku ktorému sa v roku 2016 pridal aj certifikát o zdravotnej nezávadnosti.

Viac písať nebudeme, Břichopas toys treba jednoducho vidieť. Preto klikajte na brichopas.cz a nezabúdajte sa venovať svojim deťom.

Gabika
Foto: brichopas.cz


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hračky, aké svet nevidel!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems