Umenie potrebuje IT a IT potrebuje umenie

| Creative Industry Košice, Umenie, Veda | 30. 10. 2017

Art & Tech Days 2017 po roku opäť prepojí umenie, kreativitu, vedu a informačné technológie. Počas piatich dní nahliadnete do sveta digitálnych médií, dát či interaktívneho dizajnu.

Festival Art & Tech Days chce verejnosti priblížiť umenie a digitálne technológie, keďže dnes sú súčasťou nášho každodenného života, prinášajú nové možnosti a inovácie. „Je dôležité spojiť ich svet so svetom umenia, lebo v tomto prepojení vznikajú nové projekty, spolupráce či produkty. Práve v takomto zjednotení je sila, ktorá prináša inovácie. Naším cieľom je, aby umelci a ľudia z IT oblasti spolu viac komunikovali. Pretože až keď sa tak stane, je možné vytvoriť niečo lepšie a inovatívnejšie,“ hovorí Michal Hladký, riaditeľ Creative Industry Košice.

Festival Art & Tech Days 2017 prepojí umenie, kreativitu, vedu a informačné technológie.

Medzinárodná konferencia
Za najväčšie lákadlo prvého ročníka Art & Tech Days 2017 považujú organizátori medzinárodnú konferenciu o kreativite, inováciách i spolupráci. Uskutoční sa v priestoroch Kulturparku. „Priblíži inovačný potenciál umenia a digitálnych technológií. Vystúpia na nej domáci i zahraniční spíkri, aby predstavili projekty a príklady z oblasti dizajnu, digitálnych médií, umenia, inovácií a praktických prepojení kreativity a IT. Táto konferencia bude jedinečná v tom, že sa na nej zídu ľudia, ktorí sa nezvyknú stretávať na jednom mieste. Napríklad Jaro Slávik porozpráva o tom, ako digitalizácia zmenila distribúciu hudby a ako nové technológie ovplyvňujú zábavný priemysel. Zástupcovia prestížnej anglickej firmy Method sa budú venovať téme dizajnu informácií a UX. Samozrejme, pripravujeme interaktívne výstavy, workshopy či tvorivé dielne a pre najmenších návštevníkov chystáme digitálnu animáciu,“ vymenováva Hladký časť programu.

Festival je určený pre tých, ktorých zaujímajú technológie, umenie, inovácie, dáta i vývoj aplikácií.

Festival je určený pre záujemcov o IT technológie, umenie, inovácie i vývoj aplikácií, ako aj pre tých, ktorí pracujú s dátami a chcú vedieť, ako ich interpretovať a aké nástroje im uľahčia ich spracovanie.

Art & Tech Days 2017 sa začne 22. novembra a potrvá päť dní. Jednotlivé časti programu budú prebiehať v priestoroch Kulturparku, Tabačky, DIG Gallery a Technickej univerzity. Bližšie info o programe a registrácii nájdete na www.atdays.sk alebo na www.cike.sk.

Stručný prehľad programu:
• 22. november: Umenie audiovízie
• 23. november: Art & Tech Workshops /Stretnutie herných vývojárov/Pecha Kucha Night
• 24. november: Art & Tech Conference/Ziggurat Project & Nano vj’s: Fluid Space/VJ Sympózium: VJ London & HRTL/Art & Tech Afterparty
• 25. november: T-Systems Hackathon/Art & Tech for Kids/Ziggurat Project & Nano vj’s: Fluid Space
• 26. november: T-Systems Hackathon/Ziggurat Project & Nano vj’s: Fluid Space

Eva Barnišinová
Foto: archív Creative Industry Košice


Tags: , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Umenie potrebuje IT a IT potrebuje umenie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems