Lukáš Adamec uvádza Lukáša Adamca

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 16. 10. 2017

Po troch rokoch na dráhe sólistu vydal v júli Lukáš Adamec svoj prvý album. Krátko predtým predstavil pilotný singel Horúca láska, ktorý momentálne žne úspechy v slovenských rádiách. Spevák sa aktuálne pripravuje na celoslovenské turné, začína 27. októbra v rodných Košiciach.

Realizácia albumu Lukáš Adamec aj s predprípravou trvala približne dva mesiace, nahrával sa od februára do apríla. Obsahuje jedenásť nových, ale i starších songov viacerých hudobných žánrov od tvrdších rockových skladieb po jemnejšie balady. „V piesňach, ktoré som robil, či už hudobne alebo textovo, sú prítomné určité zažité, resp. odpozorované životné situácie. Je to môj prvý sólový album, maximálne vystihuje moju lásku k hudbe, a tak si zaslúžil jednoduché, nemätúce a výstižné pomenovanie. Moje meno spĺňa tieto požiadavky,“ vysvetľuje Lukáš Adamec názov štúdiovky. Jej začiatky siahajú do roku 2013, keď sa spevák vydal na sólovú dráhu a začal hrať s Tomim Okresom a Jozefom Dvořákom.
Na albume spolupracovali aj ďalšie slovenské hudobnícke esá ako Marián Čekovský a Zoli Sallai (klávesy), Peter Bič a Peter Tomko (sólová gitara), ale aj basák Maťo Gašpar, bubeník Marcel Buntaj, saxofónista Mário Gapa Garbera, trubkár Palko Jeňo a filharmonici z LenART Quartet. Aranžmány k sláčikom pripravil Adrián Harvan.

Zopár šokov, inak super
Krátko pred vydaním albumu zverejnil Lukáš Adamec aj prvý singel Horúca láska. Chytľavá, veselá, tanečná a energická skladba momentálne valcuje slovenské rádiá. Videoklip k pesničke má už viac ako 1,7 milióna videní na YouTube a natáčali ho v rómskych osadách Poštárka i Luník IX. „Bolo to veľmi dobrodružné a milé. Samozrejme, že sme zažili aj zopár šokov, ale nedialo sa nič negatívne ani agresívne. Bola to super skúsenosť a spoznali sme úžasných ľudí. Dosť nám pomohli tým, že nás prijali do svojich domovov bez akýchkoľvek námietok, čo nie je jednoduché nikde na svete,“ spomína spevák.

Krst v Košiciach aj v Bratislave
Lukáš predstaví album naživo v desiatich slovenských mestách v rámci Lukáš Adamec Tour 2017. „Máme obrovskú radosť, že prvý koncert budeme hrať doma pre našich Košičanov. Nabijú nás energiou na všetky ostatné vystúpenia. Doma tiež pokrstíme album. Určite bude nejaké prekvapenie,“ pozýva spevák. Po Košiciach turné pokračuje vo Svidníku, Zvolene, Novom Meste nad Váhom, Nitre, Banskej Bystrici, Prešove, Bratislave (v Luna Bar-e prebehne druhý krst albumu), Martine a Trenčíne.

Lukáš Adamec Tour 2017 odštartuje 27. októbra o 19:00 v Kulturparku. Vstupné je 8 eur. Lístky zakúpite v infocentre Delta na Kukučínovej 2 alebo na www.k13.sk.

Eva Barnišinová
Foto: Marek Čecho


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Lukáš Adamec uvádza Lukáša Adamca

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems