Grantový program podporí projekty na východe

| Nezávislé centrá | 2. 10. 2017

Karpatská nadácia a T-Systems Slovakia otvorili 5. ročník grantového programu „T“ for all, all for „T“. Na dobré nápady rozdelia sumu 24 000 eur (max. 3000 eur na jeden projekt). Ponáhľajte sa, uzávierka prihlášok je do 18. októbra!

Program podporí projekty neziskových organizácií z Košického a Prešovského kraja, ktorých iniciátormi sú zamestnanci T-Systems Slovakia. To znamená, že vo firme musia minimálne 6 mesiacov pracovať na trvalý pracovný pomer a aspoň 12 mesiacov sa angažovať v organizácii, ktorá žiadosť predkladá.

Rodičovské združenie získalo grant na revitalizáciu školskej záhrady v ZŠ Ľudovíta Fullu v Košiciach.

Potreby komunít
Cieľom „T“ for all, all for „T“ je prispieť k neformálnemu vzdelávaniu, rozvoju voľnočasových aktivít a ochrane životného prostredia. „Našou víziou je východné Slovensko – miesto, kde ľudia a organizácie prebrali zodpovednosť za seba, zlepšujú svoj život a svet okolo seba, rešpektujú sa navzájom, spolupracujú, pomáhajú si a spoločne tvoria budúcnosť,“ povedala Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie. Tematické zameranie projektov je rôznorodé a záleží od konkrétnych potrieb komunít. Napríklad v minulom ročníku vďaka grantom vytvorili dobrovoľníci nízkoalergénnu zónu v školskej záhrade v Košiciach a skauti zo 49. zboru zorganizovali splavy pre základné i stredné školy.

Minulý rok program „T“ for all, all for „T“ podporil i občianske združenie HIPOEDU zo Spišského Podhradia.

Žiadosť o poskytnutie grantu nájdete na karpatskanadacia.sk. Bližšie info získate na tel. čísle 055/622 1152 alebo na tomas.torok@karpatskanadacia.sk.

Redakcia
Foto: archív Karpatskej nadácie


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Grantový program podporí projekty na východe

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems