Deti a kvety zaliate v prsteni

| Predstavujeme | 30. 10. 2017

Manželia Michal a Maruška žijú pri Poprade, majú radi nové výzvy, milujú dlho spať, spoločne počúvajú hudbu a rovnako spoločne zbierajú a sušia kvety, ktoré potom zalievajú živicou do drevených prsteňov. Naposledy tam zaliali aj dvojičky Kristíny Farkašovej.

Michal vyrábal šperky z dreva, Maruška (dnes už jeho manželka) zasa zo živice. Ich spojenie prinieslo nielen nový dizajn, ale aj vlastný spôsob výroby. Zhotoviť drevený prsteň, na ktorom sú sušené kvietky alebo minipostavičky zaliate živicou, je naozaj mravčia práca. „Proces má niekoľko krokov a prichádzali sme na ne asi rok, kým sme boli s výsledkom spokojní. Väčšina prác je robená precízne ručne. Používame dreviny z nášho okolia a inšpirujeme sa hlavne prírodou. Sami zbierame a sušíme kvety a lístočky, ktoré vkladáme dnu,“ vysvetľuje postup Michal Podolák. Výroba prsteňa s kvetmi trvá približne tri dni. Prvý deň sa vkladajú kvietky a materiál sa zalieva živicou. Jej tvrdnutie trvá asi deň. Potom nasleduje deň brúsenia v niekoľkých stupňoch, leštenie a natieranie ľanovým olejom kvôli ochrane dreva. Pri prsteni s postavičkou treba pridať aspoň deň navyše.

Pre Kristínu Farkašovú
Michal s Maruškou začali postupne dostávať ponuky i na personalizované prstene. „Ľudia sa nás začali pýtať, či si prsteň môžu navrhnúť sami. Prvá bola miniatúra Malého princa s líškou, potom sme vyrábali jeleňa, niekoľko psíkov a dokonca postavy podľa fotky. Nedávno sme vytvorili prsteň pre Kristínku Farkašovú. Chcela v ňom mať svoje dvojičky v pásikovaných tričkách, ako sa hrajú na rozkvitnutej lúke so psíkom. Bola to výzva, ale pravdepodobne sa to podarilo, súdiac podľa jej reakcie,“ teší sa Michal. Okrem prsteňov s Maruškou vyrába brošne, prívesky, náramky, hodiny a iné doplnky. Všetky nájdete na Facebooku pod názvom Maru – handmade with love.

Redakcia
Foto: Maru – handmade with love


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Deti a kvety zaliate v prsteni

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems