Balkan Bashavel s duom MALALATA, DJ-om Hrajnoha, Lomnickými Čhávmi a Vladom Michalkom

| K13 a VÝMENNÍKY | 16. 10. 2017

V redakcii sme sa už neraz vychystali na tematickú párty a teraz si brúsime zuby na balkánsky bašavel v Kulturparku. Za mix sa postaví duo MALALATA s DJ-om Hrajnoha, na ľudovú nôtu zahrá kapela Lomnické Čháve a tanečné kreácie naučí Vlado Michalko.

Balkan Bashavel je tematický večer venovaný balkánskym rytmom a šalenote, ktorá je pre živelných južanov príznačná. Keď ste videli Kusturicove filmy, alebo zažili kapelu Fubioza kolektiv, viete, o čom hovoríme. Organizátori to však okorenili aj o rytmy mexickej cumbie, karibského reggae a electro swingu. Práve tie majú v repertoári dvaja DJ z MALALATY. Slovenské duo už hralo po kluboch v celej Európe, v Mexiku a Japonsku, vystupovalo na festivaloch Pohoda, Uprising, Grape a hudobnú spoločnosť robilo Goranovi Bregovićovi, jednej z najživelnejších svetových kapiel Fanfare Ciocarlia či komerčne známemu Parov Stelar Band. V Kasárňach/Kulturparku to rozbalia 28. októbra o 21:00 spoločne s DJ-om Hrajnoha. Tento mladý Púchovčan stál pri samotnom zrode MALALATY.

Duo MALALATA. Foto: súkromný archív

Gypsy band Lomnické Čháve
Po DJ-ských setoch nastúpi šesťčlenný band z Veľkej Lomnice. Lomnické Čháve hrajú rómske, slovenské a české ľudové piesne, ktoré obohacujú saxofónmi, husľovou šou Gusta Gábora a klavírnou improvizáciou multiinštrumentalistu Romana Polhoša. Repertoár kapely kreatívne tlmočí svet emócií, radosti aj žiaľu z minulosti kočovného rómskeho etnika.

Lomnické Čháve. Foto: archív kapely

Pod vedením Vlada Michalka
Nezabúdajte, že na tematickú párty by ste sa mali aj výstižne nahodiť a oprášiť nejaké tie balkánsko-rómske tanečné kroky. Že také nepoznáte? Nevadí. Tanečný workshop povedie Vladimír Michalko. V Zajtrajších novinách sme o ňom tento rok písali ako o folkloristovi, ktorý uznáva a učí autentický tanec našich predkov. Vlado sa však zaujíma aj o rómsku kultúru a je vynikajúci všestranný tanečník.

Tanečník a choreograf Vladimír Michalko. Foto: LAGO

Balkan Bashavel sa uskutoční 28. októbra o 21:00 v budove Alfa, Kasárne/Kulturparku. Vstupné je 5 eur v predpredaji cez vstupenkový systém cinemaware.sk alebo v infocentre Delta v Kulturparku. V deň podujatia zaplatíte 7 eur.

Redakcia


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Balkan Bashavel s duom MALALATA, DJ-om Hrajnoha, Lomnickými Čhávmi a Vladom Michalkom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems