Aha, znamenie!

| Editoriál | 2. 10. 2017

Život nám vraj dáva znamenia, akou cestou sa uberať, len my ich často prehliadame. Ja som ich začala vídať čoraz pravidelnejšie, takmer každé dva týždne. Sú to práve respondenti, ktorí mi rozširujú obzory, nútia ma premýšľať, dávajú alternatívy k životu alebo utvrdia v dileme, čo vo mne dlhšie prebýva. A niekedy je to naopak. Zistím pri nich, že touto cesto by som sa nepobrala.

Pamätám si mnoho zaujímavých ľudí, ktorí mi dali viac ako námet na dobrý článok. Čo číslo, to rada do života. Napríklad taký Vlado Michalko. Po rozhovore s ním sme s manželom začali chodiť na kurz ľudových tancov, trávili sme čas spolu a akosi sa viac radovali. Lebo tanec i muziku si netreba vyhnať zo života. Mladý fotograf Pali Gerec mi zasa doprial myšlienky o prírode, o tom, aké sú atmosféry lesa dôležité a že aj kúpou jedného šteniatka sa nám môže prevrátiť svet. A bolo to ešte pred rokom, keď sme s manželom začali snívať o prírodnom dome, celom z dreva, slamy a hliny. Popud prišiel od prírodného staviteľa Michala Pončáka, keď sme navštívili jeho slamený dom v Šaci. Odvtedy sa držíme predstavy zdravého a energeticky výhodného bývania.

Zo všetkých týchto rozhovorov som neodchádzala len s nahrávkou na diktafóne. Odišla som s myšlienkou, ktorá pomaly, ale isto kreovala môj vnútorný svet. Tak sa stalo aj pri poslednom stretnutí s Lindou van Dalen. Košická arteterapeutka s holandskými koreňmi chodí každé dva týždne na detskú onkológiu a „špiní“ chorým deťom ruky. O tom sa viac dočítate v téme čísla, a aj napriek smutným informáciám to nebude demotivujúce, ale skôr inšpiračné čítanie. Linda sa však venuje aj psychickým príčinám chorôb a vysvetlila mi, aké je dôležité uvoľniť sa v pracovnom nasadení. Čím viac stresu máme, tým viac by sme mali navštevovať maséra, saunu, prírodu! Ale to nestačí. Ak nás bolí krk a ramená, zrejme by sme mali zvoľniť tempo, veď nie darmo naše babky hovorievali: „Neber sebe teľo na pľeca!“. Dôležité je počúvať svoje telo, zdravo jesť a brať na seba len toľko, koľko uvládzeme niesť.

Život mi do cesty vnáša znamenia v podobe respondentov. Naučila som sa ich vnímať a čítať a je už len na mne, ako si ich pustím do života.

Gabriela Krestián Kuchárová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Aha, znamenie!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems