Umenie v čase očami Galérie 6

| Pozvánky, Umenie | 4. 9. 2017

Deväť neprofesionálnych výtvarníkov s deviatimi umeleckými štýlmi prezentovali svoju tvorbu na kolektívnej výstave Umenie v čase. Jej vernisáž sa konala 22. augusta v Kulturparku.

Zákutia prírody, klauni, košická architektúra, postavy i pokusy o impresionizmus – takmer stovka originálnych malieb, kresieb a fotografií zachytáva maličkosti všedného dňa, ako aj emócie autorov.

Rôznorodosť a snaživosť
Výstava zohľadňuje a zosobňuje snaživosť neprofesionálnych výtvarníkov. Pripravovali ju členovia OZ Galéria 6 – Košice od februára tohto roka. „Tvorili sme vo voľných chvíľach a vzájomne sa dopĺňali. Každý z nás má vlastný štýl prejavu, napríklad jeden sa venuje sakrálnemu umeniu, iný pocitovej tvorbe a podobne. Takýmto spôsobom sa zrodil zaujímavý a rôznorodý celok. V prospech veci bolo, že sme mali voľnú ruku, dôležitá bola sloboda umelca,“ priblížil prípravu na výstavu Karol Debnár, predseda OZ Galéria 6 – Košice a vysvetlil jej význam: „Umenie v čase zachytáva nápaditosť aj pocity, a tie sa z obrazov prenesú na divákov. Keďže sú im ponúkané rôzne žánre, výtvarné smery i techniky (najčastejšie akryl, olej, ale aj voskový či suchý pastel), vyberú si to, čo ich najviac osloví.“ Okrem diel Karola Debnára si návštevníci pozrú aj výtvarné práce Ľudmily Bevilaqua, Lujzy Ferkovej, Viery Ruschovej, Vladimíra Kuruca, Karola Krehela, Tibora Kedera, Petra Kúdolu a Ivany Kosturovej.

Výstava Umenie v čase potrvá v Kulturparku (budova Bravo) do 16. septembra každý deň (okrem pondelka) od 11:00 do 18:00. Vstup je voľný.

Eva Barnišinová
Foto: autorka


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Umenie v čase očami Galérie 6

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems