Stretnite svojich budúcich zamestnávateľov na Profesia days Košice

| Pozvánky | 18. 9. 2017

Jeden z najväčších pracovných veľtrhov na Slovensku mieri do Košíc. Po ôsmich rokoch v Bratislave prichádza Profesia days na východ a ponúkne stretnutia so zamestnávateľmi, úspešnými ľuďmi, vzdelávanie i zábavu.

Posledný bratislavský ročník Profesia days prilákal v marci tohto roku 16-tisíc ľudí. A niet sa čo čudovať. Na jednom mieste sa stretli a rozprávali s potenciálnymi zamestnávateľmi, ale aj zaujímavými hosťami. Rovnakú možnosť budú mať aj košickí návštevníci. V Spoločenskom pavilóne sa stretne vyše 60 spoločností z najrozličnejších oblastí. Uchádzači o prácu získajú cenné informácie o aktuálnych pozíciách a o budúcich plánoch náboru nových zamestnancov. A to môže pomôcť i študentom stredných či vysokých škôl. Zamestnávatelia budú dokonca ponúkať prácu na skrátený úväzok a študentské stáže.

Úspešní Slováci
Azda najcennejšie rady môžu dať budúcim zamestnancom ľudia z „fachu“. Aj preto na Profesia days každý rok rečnia úspešní Slováci z rôznych oblastí. V Košiciach vystúpi riaditeľ kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik Peter Radkoff, moderátorka spravodajstva Rádia Expres Oli Džupinková, výskumníčka v kybernetike Mária Virčíková, ktorá v roku 2013 získala titul Top študentská osobnosť Slovenska, riaditeľka najväčšieho pracovného portálu na Slovensku Profesia Ivana Molnárová, ale aj zakladajúci člen hudobného zoskupenia Heľenine oči Martin Mihalčín a iní. V programe sa našlo miesto aj na súťaže, fotobúdku či zábavu s virtuálnou realitou.

Partneri a stabilní zamestnávatelia
Generálnym partnerom Profesia days je Východoslovenská energetika Holding. Ako jedna z najväčších a najstabilnejších spoločností v regióne je symbolom dôveryhodného zamestnávateľa. Táto firma určuje trendy v oblasti energetiky a inovácií s vysokou mierou pridanej hodnoty. Hlavným partnerom je spoločnosť Jaguar Land Rover. Výrobca legendárnych áut buduje na Slovensku nový závod a ponúka rôzne pracovné pozície, personálne poradenstvo a informácie o požiadavkách na kandidátov. Žiadosť o zamestnanie môžu záujemcovia vyplniť priamo v stánku spoločnosti.

Testy z jazykov a IT zručností
Množstvo uchádzačov nevie správne napísať životopis či motivačný list, a to môže byť podľa portálu Profesia days chyba. Na veľtrhu sa preto oboznámia s korektným zhotovením týchto dokumentov a zistia, ako sa správať na pohovore a v pracovnom živote. Ak nevedia určiť úroveň jazykových znalostí, pomôže im spoločnosť Empire. V jej stánku sa môžu otestovať v angličtine, nemčine, španielčine a ďalších jazykoch. Znalosti z informačných technológií preverí spoločnosť Košice IT Valley.

Lístok za polovicu
Cesta na podujatie bude vďaka spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko s polovičnou zľavou. Ak si uchádzač vyberie železničnú prepravu, zaplatí len obyčajné cestovné do Košíc. Domov sa môže odviezť bezplatne. Ponuka platí od 27. do 29. septembra 2017. Podmienkou je, aby cestovný lístok označil organizátor podujatia pečiatkou potvrdzujúcou účasť na Profesia days Košice.

Program Profesia days trvá od 10:00 do 19:30 a každú pol hodinu sa vrámci neho predstaví zaujímavý či úspešný spíker. Kompletný zoznam nájdete na profesiadays.sk, my odporúčame týchto rečníkov:

• Ivana Molnárová, Profesia, spol. s r.o. – Keď nejde o život, ide o…
• Vladimíra Ledecká, hlavná radkyňa prezidenta SR – Ako mladá študentka začala radiť prezidentovi
• Marek Lavčák, Eastcubator – Ako sa zamestnať vlastným nápadom
• Mária Virčíková, Matsuko – Ako umelá inteligencia mení povolania
• Martin Mihalčín, Heľenine Oči – Manažéri, šoféri, sťahováci alebo hudobníci
• Oľga Džupinková, Rádio Expres – Cez mimoškolské aktivity až k práci snov
• Ľubomír Bajaník, Juraj Svrček, Andrea Feciková, RTVS – Hľadanie talentov, ktoré vidieť a počuť
• Peter Radkoff, Tabačka Kulturfabrik – Od snov k Tabačke – vlastnými rukami

Profesia days Košice sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky, ministerstva práce, primátora mesta Košice a Košického samosprávneho kraja vo štvrtok 28. septembra 2017 v Spoločenskom pavilóne. Vstup je voľný, podmienkou je bezplatná registrácia. Viac info nájdete na www.profesiadays.sk.

Redakcia
Foto: archív Profesia days


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Stretnite svojich budúcich zamestnávateľov na Profesia days Košice

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems