So srdcom na hrudi

| Pozvánky | 18. 9. 2017

Bežci na Medzinárodnom maratóne mieru sa môžu zapojiť do programu Bež so srdcom a podporiť tak tri neziskové organizácie na východe Slovenska. Stačí, ak im pri online registrácii venujú dobrovoľný príspevok alebo sa zúčastnia na špeciálnej dražbe.

Bež so srdcom spája šport a charitu. Jeho cieľom je poskytnúť finančnú výpomoc verejnoprospešným projektom a rozvíjať celospoločenskú zodpovednosť.

Srdce pri mene i na hrudi
Po úspešnej minuloročnej premiére na Medzinárodnom maratóne mieru (MMM) pripravil Maratónsky klub Košice a Karpatská nadácia druhý ročník Bež so srdcom. Zúčastniť sa ho môžu bežci i nebežci tromi spôsobmi – priamym dobrovoľným darom organizácii/organizáciám pri online registrácii na 94. ročníku MMM alebo na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk. Prípadne sa na tomto webe zapoja do dražby o beh so známou osobnosťou, sedenie vo VIP zóne či masáž po maratóne. Bežci (darcovia) budú mať vo výsledkovej listine pri mene srdiečko a v stánku Bež so srdcom si vyzdvihnú logo projektu – odznak v tvare srdca. To si na štarte pripnú na tričko. „Program je o spojení behu a dobrého skutku. A takýto čin nič nevystihuje lepšie ako srdce,“ vysvetľuje symboliku Lenka Čičatková, koordinátorka projektu.

Inšpirácia z New Yorku
Beh s charitou spája už niekoľko rokov najväčší maratón sveta v New Yorku. „Naším cieľom je dotiahnuť to v Košiciach na podobnú úroveň. V NY jednotlivé organizácie preberajú zodpovednosť i za také drobnosti, ako je spoločná rozcvička pred štartom. Tým budujú komunitu a dávajú samotnému behu pridanú hodnotu. Chceme naučiť miestnych ľudí aj komunity vzájomnej podpore. Tento rok môžu finančne pomôcť Spoločnosti detskej onkológie Košice, neziskovej organizácii Oáza – Nádej pre nový život alebo združeniu Atletika Košice,“ hovorí Čičatková. Verí, že v budúcnosti bude Bež so srdcom samostatnou akciou.
Počas prvého ročníka charitatívneho behu sa vyzbieralo 5646,48 eur, ktoré organizátori rozdelili medzi košické centrum Ligy proti rakovine a dve neziskové organizácie Oáza – Nádej pre život a Novorodenec.

Postup, ako prispieť, a bližšie informácie o programe, nájdete na stránke karpatskanadacia.sk/bez-so-srdcom/.

Eva Barnišinová
Foto: archív Karpatskej nadácie


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: So srdcom na hrudi

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems