Škola plná byliniek

| Pozvánky | 4. 9. 2017

Abeceda bylinkára, základy fytoterapie, výroba liekových foriem, základné duchovné zákony i meditácie. Bylinková škola ponúka nový typ vzdelávania. Za dva dni v prírode sa naučíte kombinovať liečivé rastliny, zásady ich spracovania, ale aj to, prečo niektoré bylinky účinkujú lepšie ako chemické lieky.

Fytoterapeutka Iveta Henzelyová.

Bylinková škola celoročne pozýva na semináre v prírode i v mestách. „Jej cieľom je priviesť ľudí späť ku zodpovednosti za svoje zdravie – doviesť ich na lúku, aby vnímali rastliny v ich neporušenom prírodnom prostredí, naučili sa im rozumieť a využívať ich. Kurz je určený úplným začiatočníkom, ktorí liečivé byliny nikdy nezbierali a hľadajú prírodné spôsoby liečby. Naučia sa tajomnú reč rastlín, spoznajú ich v teréne, niečo si naštudujú aj z kníh, vyrobia vlastné bylinkové liekové formy ako rôzne masti, oleje, tinktúry, vydymovadlá, náplasti, likéry, vína, prášky a čaje. Mnohí tak spoznajú sami seba, nájdu duchovné príčiny svojich ochorení a vrátia sa k univerzálnym prírodným zákonom,“ vysvetľuje lektorka a fytoterapeutka Iveta Henzelyová. O bylinkách začala učiť pred desiatimi rokmi. Dnes jej kurz navštevujú desiatky študentov. Okrem Slovenska vyučuje aj v zahraničí, napríklad v Španielsku, Holandsku, Maďarsku, Nemecku či Česku.

Bylinková škola naučí porozumieť rastlinám a využiť ich.

Najbližšia Bylinková škola v Košiciach bude venovaná problémom tráviaceho traktu (bylinky na žalúdok, pankreas a slezinu), vydymovadlám, liečivej hline a výrobe bylinkových olejov a krémov. Kurz potrvá od 14. do 15. októbra v Marantaha centre na Pražskej 4. Prihlásiť sa môžete do 10. októbra na bylinkovaskola@gmail.com.

Eva Barnišinová
Foto: súkromný archív Ivety Henzelyovej


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Škola plná byliniek

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems