Navštívte magickú krajinu Ludmily Zozuľákovej

| K13 a VÝMENNÍKY | 18. 9. 2017

Magický, neobyčajný a nebezpečný les Ludmily Zozuľákovej vyjadruje úzkosť z krutého sveta. Výtvarníčka ho divákom ukáže na vernisáži 21. septembra od 17:00 vo Výmenníku Štítová.

Konfrontácia rutinného vnímania a vnemov s nevšedným typom umenia je zámerom vizuálnej inštalácie In (exteriér), ktorá zmení vnútro výmenníka. Štyri veľkorozmerné plátna budú inštalované tak, aby návštevníkov obklopili a podnietili ich emócie. Jedinečný zážitok umocní hudobný podklad. Témou výstavy je príroda, neobyčajná, kúzelná, atraktívna. „Vizuálne príťažlivá magická krajina je pre tento účel zvolená zámerne. Nočný interiér lesa priťahuje pozornosť svojou mágiou, strachom z neznámeho, pocitom nebezpečenstva. V prenesenom zmysle je to vyjadrenie úzkosti z krutého a nebezpečného sveta, v ktorom žijeme,“ vysvetľuje autorka výstavy Ludmila Zozuľáková.

Výstava potrvá do 28. septembra a pozrieť si ju môžete utorky a štvrtky od 11:00 do 19:00 alebo po telefonickom dohovore s kultúrnou mediátorkou výmenníka Beátou Andrejkovou na čísle 0918 937 332.

Ludmila Zozuľáková (Běťáková) vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave v obore reštaurovanie maľby na plátne. Štúdium obohatila o doplňujúce pedagogické štúdium zamerané na vyučovanie disciplín výtvarnej výchovy. Od roku 2006 sa zúčastnila reštaurátorských prác v Bratislave. Svoju vystavovateľskú činnosť zrealizovala vo viacerých slovenských mestách, hlavne v Bratislave a Košiciach.

Gabriela Mišurová
Foto: Z tvorby Ludmily Zozulákovej


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Navštívte magickú krajinu Ludmily Zozuľákovej

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems