Mám sto kamošiek, kto má viac?

Zápisky prvomatky XVI.

| Stĺpček | 18. 9. 2017

Kebyže žijem na dedine pred dvadsiatimi rokmi, poznám asi tak 8 ďalších mamičiek na materskej. Kebyže žijem v meste pred dvadsiatimi rokmi, mám vo svojom mentálnom okruhu možno 20 kamko-matiek. Lenže ja som sa stala matkou v dobe sociálnych sietí, a tak denne stretávam stovky žien, ktorým aktuálne šéfujú batoľatá. Poznáme sa veľmi dobre. Pravidelne vídam ich deti, viem, čo raňajkovali, aj aké budar-storky majú za sebou. Evidujem nové kusy garderóby, v ktorých sa dobre kočíkuje, dobre skáče do mláky, dobre barefootuje či dobre nosí novoško – teda novorodenec. Viem, koho trápi svokra, koho muž, koho sused a koho koňa brat. A takisto som pri tom, ak niektorá matka srší šťastím, či kropí slzami kojotričko. Skrátka, poznáme sa všetky veľmi dobre, hoci sme sa nestretli. A vlastne sa vôbec nepoznáme, lebo tá Mici, čo verejne postuje fotku svojich deciek hrajúcich sa v čerstvých makových rezancoch, rozmačkaných v hustom koberci, netuší, že ju sleduje nejaká Lucia, prvomatka. Ale to nikomu neprekáža, taká je doba, socializovať sa v komfortnej zóne vlastnej domácnosti bez toho, aby niekto prekročil náš prah.

„Poznám“ tak veľa slovenských žien na materskej, len dumem, či by sme sa dali do reči aj v reálnom živote, keby sme sa stretli náhodne na ihrisku. Mňa už minule oslovila „kolegyňa“, či to ja mám tie Zápisky prvomatky. Ej, ale ma to potešilo, aj sme výdatne pokecali. Tak ja teda tie svoje virtuálne kamošky oslovím, keď ich stretnem. Myslím, že by to fungovalo.

PS: Kebyže ma chcete stretnúť vy, budem sa hojne ponevierať na podujatiach Medzinárodného týždňa nosenia detí. Píšu o tom aj ZN. A 6. októbra sa dokonca posadím na pódium v Tabačke, aby som aj s inými aktívnymi matkami čo-to o sebe zverejnila. Už zase. :) Príďte!

Lucia Radzová
Foto: Martin Krestián


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Mám sto kamošiek, kto má viac?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems