Labutie jazero v Košiciach

Najúspešnejší balet v podaní najslávnejšieho ruského súboru

| Pozvánky | 18. 9. 2017

Znie to neuveriteľne, ale Labutie jazero bolo Čajkovského prvým baletom a sprevádzal ho divácky neúspech. Dnes patrí k jeho najznámejším hudobným dielam a pýši sa titulom najúspešnejšieho baletného predstavenia vôbec. Príbeh o osude krásnej princeznej premenenej na labuť precítia košickí diváci 22. októbra v Steel Aréne v podaní ruského súboru St. Petersburg Ballet.

St. Petersburg Ballet sa na Slovensko vráti po tretíkrát. V roku 2014 a 2016 ohúril divákov Luskáčikom a Spiacou krásavicou. Tentoraz premiérovo uvedie Labutie jazero v najznámejšej verzii baletného majstra a choreografa Mariusa Petipu a Leva Ivanova. Ruský súbor sa po prvýkrát na Slovensku predstaví v kompletnom 45-člennom zložení.

Počas 27 rokov existencie má St. Petersburg Ballet na konte niekoľko tisíc vystúpení po celom svete (je držiteľom rekordu v počte 250 odohraných predstavení za rok). Len v priebehu posledných dvoch rokov zavítal do Izraela, Číny, Portugalska, Švédska, Čile, Španielska, Poľska, Talianska či Nórska. Pred slovenským turné ho čaká Argentína, Estónsko a Česko.

Najslávnejšia škola svetového baletu vystúpi v Košiciach 22. októbra o 19:00 v Steel Aréne. POZOR! Počet vstupeniek je obmedzený. Cena lístkov je 25 – 39 eur. Zakúpite ich cez sieť Ticketportal.

Redakcia


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Labutie jazero v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems