Garden party v komunitnej záhrade

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 4. 9. 2017

Spoločná záhrada susedov a dobrovoľníkov (nielen) zo sídliska KVP má 4. narodeniny. Oslava sa bude konať v piatok 8. septembra vo Výmenníku Wuppertálska od 16:00 do 19:00 a nebude len o jedení torty.

Narodeniny komunitnej záhrady 2016. Foto: archív Výmenníky, autorka výstavy

Štvrté narodeniny sa budú oslavovať aktívne. Rozbehne ich potulka po záhrade s Evou Černákovou a Martinom Pizňakom. Nasledovať bude otvorenie výstavy Batata Art talentovanej študentky Barbory Nalevankovej zo ŠUV Košice. Už tradične bude súčasťou oslavy aj Farmársky trh s Antonom Župom, prezentácia a ochutnávka doma vypestovaných plodov zo záhrad miestnych farmárov. A že ide o kvalitné suroviny, garantuje samotný zväz záhradkárov. Ako je zvykom, na narodeninách sa vyhodnotí aj každoročná súťaž vyhlásená MČ KVP o najkrajší balkón sídliska. V sprievodnom programe nebude chýbať workshop, na ktorom si môžu návštevníci vyrobiť kozmetické prípravky na prírodnej báze pod vedením Nikoly Dikejovej. Hudobný program vytvorí miestna world music kapela Shamrock Redheads.

Výstava Batata Art
Autorkou mini výstavy je Barbora Nalevanková. Už od detstva bola obklopená kaktusmi a vypĺňala zošit za zošitom svojimi kresbičkami. Teraz sa venuje pestovaniu sukulentov a spracúva ich rôznymi výtvarnými technikami, ako sú maľba akrylom, akvarel, tempera, kresba uhlíkom či ceruzka, niektoré kreatívne postupy si vymýšľa sama. Rada pacuje s jutovým špagátom i recyklovanými materiálmi. Z odpadových kúskov kože od umeleckého brašnára vytvorila originálnu kolekciu šperkov s rastlinnými motívmi. Vždy túžila prepojiť prírodu a výtvarno. A prečo pomenovala výstavu názvom Batata Art? „Od malička ma volali Brambora-Barbora. Jedného dňa mi môj priateľ povedal, že ja som taký sladký zemiačik, že som vlastne batat. Takto vznikla moja asi najlepšia prezývka,“ vysvetľuje talentovaná autorka výstavy.

Renáta Zolnaiová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Garden party v komunitnej záhrade

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems