Čo bude zajtra?

| Editoriál | 18. 9. 2017

Od svojho počiatku sa v Zajtrajších novinách stretávame s rôznymi otázkami a vtipmi na adresu ich názvu. „Nájdem v nich výsledky zajtrajšieho zápasu? Vyhrám v športke? Prinesie mi ich mačka?“ Nebudeme si klamať, bol to istý marketingový ťah, dať periodiku meno podľa známeho amerického seriálu. Ale v skutočnosti sa v tom skrýva o čosi viac. Keď noviny pred šiestimi rokmi vznikli, mali čitateľom prinášať informácie najmä z oblasti kultúry, avizovať rôzne podujatia, ktoré sa budú konať akoby „zajtra“. A to sa zachovalo. Na posledných stranách každého čísla nájdete prehľadnú rubriku Kam za kultúrou a zábavou. Na niektoré akcie dokonca zaostrujeme zblízka. Tentokrát je to veľtrh Profesia days, ktorý po ôsmich rokoch konečne zavíta do Košíc. Kontaktné mamky spojí Medzinárodný týždeň nosenia detí a Beh so srdcom umožní účastníkom Medzinárodného maratónu mieru prispieť na dobrú vec. Kapela Nocadeň oslavuje 20 rokov a fanúšikov poteší narodeninovým koncertom v košickej Kunsthalle. Výmenníky chystajú výstavu magických obrazov i divadelnú hru o zápasníkovi Johannovi Trollmannovi. Volá sa Cigánsky boxer a pripomenie jeho neľahký osud v koncentračnom tábore. Pozreli sme sa aj na slávny St. Petersburg Ballet, ktorý nám koncom októbra predvedie majstrovské Labutie jazero a zistili sme, že lístky na Polievkový festival sú už v predaji. Tak sa poponáhľajte, minulý rok si na ňom zgustlo 3500 návštevníkov.

Zajtrajšie noviny však nie sú len akýmsi sprievodcom kultúry po Košiciach. Sú poslom dobrých správ. Hľadajú šikovných a zaujímavých ľudí, píšu o nadčasových témach, prospešných nápadoch a snažia sa tak inšpirovať okolie. Napríklad aj príbehom mladej baletky, ktorá sa po šiestich rokoch vrátila k tancu a rovno do profesionálneho košického súboru. Gréta Nagyová vyštudovala divadelný manažment i filmovú produkciu, v Číne sa venovala modelingu a teraz ju uvidíme ako dánsku kráľovnú Gertrúdu v predstavení Hamlet.

A prečo sa po šiestich rokoch vraciam k nášmu názvu? Lebo mi napísal čitateľ, ktorý každý rok cestuje do Chicaga na miesta, kde kocúr ráno zamňauká a Gary Hobson dostane zajtrajšie noviny. A teraz takéto noviny dostal pán Ján na popradskej železničnej stanici. Akurát, že nemusel nikoho zachraňovať.

Gabriela Krestián Kuchárová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Čo bude zajtra?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems