Ako šla vandrovka pomáhať

| Pozvánky | 4. 9. 2017

Karpatská vandrovka je (zatiaľ) jediným darcovským turistickým pochodom na Slovensku. Pomáha kondičke i zdraviu a zároveň podporuje verejne prospešné projekty. V sobotu 16. septembra sa uskutoční jej ôsmy ročník.

Nadšenci rekreačného športu prejdú 50 kilometrov lesnými cestami po hrebeni Volovských vrchov, najväčšej časti Slovenského rudohoria. Pochod sa začína o 5:00 v Kúpeľoch Štós a vedie cez Kloptaň, Trohanku, Kojšovskú hoľu, Chatu Lajoška (Predné Holisko) až do areálu Čičky (Košice, KVP). Menej zdatní budú mať k dispozícii kratšiu 25 kilometrovú trasu so štartom na Chate Erika na Kojšovskej holi.

Projekty pre východné Slovensko
Vandruje sa v minimálne trojčlenných tímoch. Každý prihlásený účastník zaplatí 25-eurový registračný poplatok a daruje 100 eur do Fondu Karpatskej vandrovky. Z neho bude Karpatská nadácia v budúcom roku finančne podporovať dobré nápady neziskových organizácií a neformálnych skupín na východnom Slovensku. Registrácia je dostupná na www.karpatskavandrovka.sk v sekcii Vandrujte s nami.

Minulý rok sa do programu zapojilo 101 bežcov a vyzbieralo 10 100 eur, ktoré nadácia rozdelila medzi 6 projeky v prešovskom a košickom kraji: Na starom bicykli po stopách oscarového mestečka (2000 eur), S kamerou cez hory (2000 eur), Tvorivé dielne pre rodiny v núdzi (1500 eur), Spoznaj svoj región na bicykli (1280 eur), Neseď doma, lesopark volá! (2000 eur) a Návrat k tradíciám (1320 eur). 23 tímov sa po neľahkej túre stretlo v cieli, kde vypili zaslúžený vychladený nápoj a vychutnali si domáci guláš.

Karpatská nadácia je nezisková organizácia a na východnom Slovensku pôsobí od roku 1994. Poskytuje finančnú podporu, vzdelávanie a poradenstvo neziskovým organizáciám, aktívnym neformálnym skupinám a miestnym samosprávam pri zlepšovaní života v regióne. Bližšie informácie o jej činnosti a projektoch nájdete na www.karpatskanadacia.sk.

Redakcia
Foto: archív Karpatskej nadácie


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ako šla vandrovka pomáhať

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems