Vo Výmenníkoch zahrajú víťazi Hudby v meste

| K13 a VÝMENNÍKY | 7. 8. 2017

Súčasťou tohtoročného festivalu USE THE C!TY bolo aj obľúbené podujatie Hudba v meste. Takmer na každom kroku na Hlavnej ulici hrala nejaká kapela či hudobníci. Diváci mohli potom v ankete na Facebooku hlasovať za tú najlepšiu a na prvých troch miestach skončili From Dusk Till Down, KonTakt a From the Six. Teraz nastal čas prevziať si výhru – koncerty, ktoré im na vlastné náklady usporiadajú Výmenníky.

Všetky koncerty sa konajú vo Výmenníku Brigádnická a začínajú sa o 19:00. From Dusk Till Dawn vystúpia 17. augusta, KonTakt 19. augusta a From The Six 30. augusta.

Kapela From Dusk Till Dawn vznikla spontánne minulý rok na Gymnáziu Trebišovská 12 pred imatrikuláciou. Až na speváčku sú všetci jej členovia žiakmi tejto školy. Hrajú prevažne hard rock, no podľa ich slov „by v budúcnosti chceli trochu pritvrdiť“. Okrem cover verzií na známe skladby majú aj prvý song s názvom Paradoxes. Ďalšie autorské skladby sú vo fáze príprav.

KonTakt je spojenie dvoch speváčok a jedného gitaristu. Ich doménou sú covery na popové a country skladby od Zary Larsson, Eda Sheerana, IMT Smile či Jany Kirschner, no majú aj vlastné piesne. Všetci traja hrajú na akustických gitarách a niektoré prerábky ozvláštňujú perkusiami.

Kapela KonTakt: Foto: archív kapely

Kapela From The Six funguje vyše roka a hrá melodický rock a metal. Pätica hudobníkov už popracovala na niekoľkých autorských veciach a dopĺňa ich covermi známejších skladieb. V blízkej dobe plánujú nahrať demo, neskôr aj prvé EP a veria, že si nimi získajú najmä košických fanúšikov.

From The Six. Foto: archív kapely

Renáta Zolnaiová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vo Výmenníkoch zahrajú víťazi Hudby v meste

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems