Tá žena s rozgajdaným výstrihom a trčiacimi tangáčmi

Zápisky prvomatky XIV.

| Stĺpček | 21. 8. 2017

Úplne vám rozumiem, keď pozeráte na mamičky s malými deťmi, ako sa správajú na verejnosti. Že v lepšom prípade v tichosti povyťahujete ľavé obočie až ku korienkom vlasov. Je to ako námet na divoký balkánsky film. Sedíte si v obyčajnej kaviarni pri svojom nutnom rannom ristrette. Nie, nie je tam žiaden detský kútik, do takého nebezpečného brloha by ste nevkročili. (Sliny, nákazlivé sople, iné výlučky a kopec pazvuky vydávajúcich cudzích mláďat.) No i tak si do tej vašej kaviarne na drzovku dofrčí ženská s rozgajdaným výstrihom a s trčiacimi tangáčmi.

Na prvý pohľad matka! Za výstrih ju ťahá ani nie ročný cicavec, lebo chce byť pri zdroji. Za nohavicu ju kváka staršie decko indiferentného veku, lebo chce… dačo, všetko, a najmä „užaj“. A tak mamuľa celá spotená od neustáleho drepovania smerom k väčšiemu a od sprístupňovania mliekovodu smerom k mladšiemu v letku kričí na čašníčku – „Jednu kávu!“

Strih na čašníčku: „Akú?“ pýta sa situáciou zaskočená mladá nematka. Uznajme jej, že otázku zvolila dobre, pretože predpokladáme, že myšlienky svojich hostí zatiaľ nečíta.

Odpoveď jej zapiští pohoršený materský hlas dosahujúci fistulu: „Samozrejme, že s kofeínom!“

Čašníčka sa už radšej ani nepýta, či to má byť kapučínko, latéčko alebo amerikáno. Čapuje poctivé espresso, najrýchlejšie ako vie. Za ten krátky okamih matka dvihne vyzváňajúci telefón a pustí si ho na hlasný odposluch, lebo však nemá voľnú ruku. Všetci sa dozviete, že Julči práve porodila, a teda aj s nástrihom a že ju šili dve hodiny, klystír odmietla, ale malo to fek-pardón-fatálne následky pre nemocničný personál… Po týchto správach s prívlastkami „fresh and yummy“ sa mamky zhodnú, že na tretie ich už neprehovorí ani Jamie Dornan.

Našťastie, konečne dokvapká kafčo, mamina ho do seba kopne a karavána ide ďalej. Dvere kaviarne sa ešte dlho kývu v dunivom tichu ako tie zo saloona.

Nehľadajte, prosím, náhodnú podobnosť s matkou vo vašom okolí. Tento príbeh je stopercentne vymyslený. Presne tak ako vaše životy.

Lucia Radzová
Ilustrácia: Annamária Digoňová


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tá žena s rozgajdaným výstrihom a trčiacimi tangáčmi

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems