Štvorgeneračná dovolenka

Zápisky prvomatky XIII.

| Stĺpček | 7. 8. 2017

I my sme vyrazili na dovolenku. Hoci som mala v hľadáčiku more, voľba padla na naše veľhory a hoci som si predstavovala aspoň týždeň v inom prostredí, potešili nás aj tri noci. Bola to dovolenka vo veľkom štýle. Nielen preto, že som pre dve dospelé osoby a batoľa dokázala nabaliť plný 530-litrový kufor auta. Najmä preto, že sme vyrazili v zložení: babka-prababka, pubertálny bratranec, jeho pes, moji rodičia a sestra, plus my – manžel, takmer ročná L. a ja. Zladiť individuality s rozmanitým režimom a pracovným nasadením do spoločného časopriestoru si vyžiadalo obrovský kus manažovania a šťastia. No kde je vôľa, tam je cesta tatranská!

Tu sú naj momenty z našej prvej rodinnej vakácie:

Pestúnky pre prvomatku. Naraz mi bolo dopriatych päť párov ochotných rúk na postráženie zvedavej lapajky. I keď sú pestúnky s ručením obmedzeným, lebo veď riťku vie najlepšie umyť jedine mama, vďaka nim som si na mnoho momentov mohla skutočne oddýchnuť.

Zverinec pre batoľa. Pozorovanie veľkého slimáka, ozajstného, živého, s krásnou ulitou bol pre dcérku mocný zážitok. To vám bolo samé: „Jeeeej a juuuuuj!“ No a mať kedykoľvek naporúdzi vlastného psa, na nezaplatenie. Toto keď L. zistila, ihneď sa dostala od radostného vytrženia do stavu „mykavice“.

Ranné radosti. Tá obojstranná potecha, keď som o 6:00 doniesla čerstvo zobudenú L. do spálne starých rodičov!

Predraňajková rozcvička. Vítanie zaroseného dňa cvičením Chi-kung pri zurčiacom potôčiku je moje najobľúbenejšie klišé.

Spánok pod širákom. Na prenajatej záhradke sme našli starý prašiak, kde sa perfektne umiestnila závesná kolíska, do nej dieťa a denný spánok v náručí vysokánskych voňavých ihličnanov sadol na viečka do pár minút.

Gastro zážitky: mamine tvarohové, makové, kakaové, slivkové a škoricové kysnuté koláče – všetky naraz. Poldeci ríbezláka na raňajky. Babkin guľáš s obschnutým chlebom po celodennej túre. Točená zmrzka na každom kroku.

Podškrtnuté a zrátané, vyšla nám rovnica: 4 generácie + horská chata v horúcom lete / 1 piatkovíkend = kopec radosti a spokojnosti.

Text a foto: Lucia Radzová


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Štvorgeneračná dovolenka

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems