Revival fest 2017: Legendárne hudobné (ne)originály!

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 21. 8. 2017

Pozor na ušné bubienky! Revivalové kapely Nirvana, Bon Jovi, AC/DC, Metallica a EUROPE vás strhnú do rockovej agónie tak, ako ich legendárne idoly.

Výrazné vokály, elektrické gitary, basgitary aj bicie. Amfiteáter sa 9. septembra zmení na rockový kotol s nikdy neohranými songami, ktoré dodnes valcujú svetové hitparády. „V širokom okolí nie je žiadna podobná akcia. Za nízke vstupné sa ocitnete vo sfére hudobných velikánov a budete mať dojem, že počúvate skutočného Bon Joviho, AC/DC, Nirvanu, Metallicu či EUROPE. Vieme, že originál je len jeden, ale revival kapely sú vynikajúce, ich hudba je momentálne v kurze,“ odporúča návštevu festu Libuša Říhová z K13.

Nirvana revival band (18:00)
Revival fest 2017 otvorí legendárna ikona hudby Kurt Cobain alias Laco Jakubčiak z Nirvana revival band. Na basu zahrá Miro Mirec Pulman, Rasťo Geci sa posadí za bicie. Skupina vystupuje už desať rokov a má za sebou viac ako 500 koncertov nielen po Slovensku, ale aj v strednej Európe. K jej najväčším úspechom patrí turné v Škandinávii. V košickom amfiku zaspievajú zopár songov aj s Braňom Mojsejom ml.

Revival fest 2017 otvorí legendárna ikona hudby Kurt Cobain alias Laco Jakubčiak z Nirvana revival band. Foto: nazempline.sk

Bon Jovi revival (19:00)
Kto nepozná pesničku It´s my life, nie je správny „bonjovák“. Tento song patrí k povinnej hudobnej výbave fanúšikov americkej rockovej kapely a na svojich vystúpeniach ho pravidelne spieva aj slovenský John Bon Jovi – Rado Moznich. Baby sú do neho zbláznené, lebo vyzerá ako skutočný John, dokonca majú obaja identické farby hlasu. Radova skupina (jej oficiálny názov je RADOVAN) sa pravidelne zúčastňuje na domácich i zahraničných festivaloch. Okrem prevzatých coverov hrá aj vlastné piesne. Ak sa vám Radovo meno spája s hokejom, nie ste vedľa. Keď mal pätnásť rokov, dostal ponuku nahrať hymnu slovenskej hokejovej reprezentácie Nech Bože dá, za ktorú získal zlatú platňu. V máji 2012 zaznela aj v Moskve na štvrtom záverečnom vyhodnotení Kontinentálnej hokejovej ligy. Na ruských štadiónoch sa stala veľmi populárnou a často ju tam púšťajú. So skladbou Páčiš sa mi obsadil Rado vo finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad (2003) tretie miesto. Na Revival fest 2017 vystúpi slovenský Bon Jovi v zložení: Rado Moznich (spev), Peťo Štefanka (keyboards), Slavo Šimko (basgitara) a Henrich Bič (bicie).

Bon Jovi revival. Foto: bonjovirevival.sk

TVM Metallica tribute (20:00)
Pri hokeji ešte chvíľu ostaneme. Michalovský obranca Marcel Šterbák pravidelne vymieňa hokejku za mikrofón, dres za čierne tričko, ľad za pódium a spoluhráčov za štvoricu hudobníkov: Mareka Szilardiho (gitara), Braňa Janitora (sólová gitara), Igora Friedricha (bicie) a Petra Vávru (basová gitara). Hokejový Hetfield s revivalovou kapelou TVM Metallica tribute sú špecialisti na heavymetalové legendy z Los Angeles. Ich koncerty sú ladené skôr do rannej tvorby tzv. Old school Metallica. Kapela má aj svoje vlastné heslo: „Metal Up Your Ass“.

TVM Metallica tribute sú špecialisti na heavymetalové legendy z Los Angeles. Foto: archív kapely

AC/DC revival (21:00)
Hardrockovú skupinu AC/DC založili v Austrálii pred 44 rokmi bratia Malcolm a Angus Youngovci. Pomenovali ju podľa nápisu na šijacom stroji sestry Margaret. Na Revival feste 2017 vystúpi ich slovenská verzia na čele s Tiborom McFiz Fizekom (spev). Na sólovej gitare zahrá Mário Young Gajarský. K nemu sa pridá Denis Young Bango (gitara), Stanislav Stanley Žúdel (basová gitara) a Henrich HEŇO Bič (bicie). Okrem najznámejších hitov AC/DC vedia zahrať aj Black Sabath, Beatles či Dream Theater.

Slovenská kapela AC/DC revival zahrá aj Black Sabath, Beatles či Dream Theater. Foto: Facebook AC/DC.sk

EUROPE tribute band (22:00)
To najlepšie zo švédskeho rocku nakoniec. S maďarskými EUROPE revival si vykričíte hlasivky pri najznámejších europeáckych hitoch z osemdesiatych rokov. V Košiciach vystúpi pätica mladých budapeštianskych hudobníkov: István Nahi Nachladal (spev), Tamás Tommy Gellér (gitara), Zoltán Vinsaint Vincze (basgitara), Lajos Lajcsi Nagymihály (bicie a perusie) a Sturm Johnny János (keyboards).

Jediným zahraničným hosťom bude EUROPE revival z Maďarska. Foto: archív kapely

Známe rockové legendárne hity v podaní revival kapiel otrasú košickým Amfiteátrom 9. septembra od 18:00. Vstupné je 5 eur v predpredaji/7 eur v deň podujatia. Lístky sú v predaji v infocentre Delta v Kulturparku na Kukučínovej 2. Bližšie informácie o programe nájdete na www.k13.sk.

Eva Barnišinová


Tags: , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Revival fest 2017: Legendárne hudobné (ne)originály!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems