Od septembra sú Výmenníky opäť otvorené

| K13 a VÝMENNÍKY | 21. 8. 2017

Divadlo, tanec, koncerty, workshopy od výmyslu sveta, výstavy, prednášky, tvorivé dielne, ale aj šach, šerm, lukostreľba, cirkusové nácviky, maľovanie na plátno, skejtové súťaže, graffiti škola či komunitné stretnutia v záhrade. To je krátky prehľad aktivít, ktoré sa konajú na sídliskách priamo pod oknami panelákov vo Výmenníkoch. Od septembra sa rozbiehajú opäť naplno.

Komunitná záhrada KVP oslávi 8. septembra o 16:00 štvrté narodeniny. Pri tejto príležitosti môžete spoznať Výmenník, jednotlivcov, komunity, lektorov a insitných umelcov, ktorí vytvorili tri spoločné a verejné záhrady na sídlisku KVP a aj s pomocou výmenníka rozvíjajú svoje ďalšie nápady.

Milovníci ručných prác sa 12. septembra v Kulturparku o 15:00 pokúsia o slovenský rekord v háčkovaní pri príležitosti Medzinárodného dňa háčkovania. Môžu prísť aj začiatočníci, pripravené pre nich budú workshopy, resp. rýchlokruz háčkovania pod vedením autorky nápadu Silvie Lukačínovej, kreatívnej lektorky tvorivých dielní z Výmenníka Jegorovovo. Vstup je voľný, stačí si so sebou priniesť vlastný háčik a vlnu, prípadne deku na sedenie.

Ak máte nápad na nové podujatie, ktoré na vašom sídlisku chýba, napíšte na vymenniky@k13.sk. Foto: archív Výmenníkov

Vo Výmenníkoch sa od septembra začínajú aj pravidelné podujatia. Ich zoznam nájdete na vymenniky.sk.

7 výmenníkov v 5 mestských častiach a 1 spoločný cieľ
Výmenníky sú miesta na stretávanie, združovanie, spoločné trávenie voľného času pre miestnych, od jednotlivcov a malé skupiny až po občianske združenia či neziskové organizácie. Ich zmyslom je byť k dispozícii a oporou pre tých, ktorí chcú rozvíjať svoj talent, um, nadanie, ale aj občianske iniciatívy či komunitné aktivity. Priestory Výmenníkov sú určené na to, aby ich skupiny či jednotlivci využívali podľa vlastných predstáv a potrieb na rôzne kreatívne činnosti.

Renáta Zolnaiová


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Od septembra sú Výmenníky opäť otvorené

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems