(Ne)obyčajná polievka podporí komunity i kreatívcov

| K13 a VÝMENNÍKY | 7. 8. 2017

Aj keď sa kreatívny projekt Dobrý tanier koná vždy na inom mieste, jeho myšlienka zostáva rovnaká – podporiť šikovných ľudí v Košiciach. Po úspešnej aprílovej premiére v telocvični gymnázia sa dočkal pokračovania. Tentokrát v Kine Úsmev.

Dobrý tanier je verejná večera. Návštevníci si pochutnávajú na domácej polievke a počúvajú prezentácie štyroch zaujímavých nápadov (zo všetkých prihlásených vyberie odborná porota tri, štvrtý si zvolia ľudia cez Facebook). Následne hlasujú, ktorý projekt získa mikro-grant vo forme vyzbieraného vstupného.

Autori nápadov nemôžu pri prezentovaní použiť modernú techniku (notebook, dataprojektor a pod.), a tak skúšajú kreatívnejšie spôsoby.

Všetko je dobrovoľné
Koncept večere je založený na dobrovoľnosti a na podpore dobrej myšlienky. „Ide nám o rozbehnutie nových a zaujímavých nápadov v Košiciach, ktoré prispejú k rozvoju mesta. Chceme, aby bol Dobrý tanier vnímaný ako projekt obyvateľov. Preto sa spájame s inými organizáciami, meníme miesto konania aj toho, kto varí polievku. Takto môžeme osloviť viac nových podporovateľov. Usilujeme sa o vytvorenie priestoru pre sieťovanie ľudí a spoločností z rôznych oblastí, čo v konečnom dôsledku prinesie užitočné partnerstvá a vzájomné spolupráce do budúcnosti,“ vymenováva hlavné ciele projektu Renáta Zolnaiová, PR manažérka Výmenníkov.

Dá sa pekne podeliť
Okrem prezentácií štyroch nápadov si hostia vypočujú miestneho hudobníka. „Na Dobrom tanieri sa snažíme poskytnúť sprievodný program za dobrovoľné vstupné, aby návštevníci dostali čo najväčšiu satisfakciu za svoje peniaze,“ vysvetľuje Zolnaiová. Dodáva, že polievka je pridaná hodnota. „Skupina ľudí z Detroitu (odkiaľ čerpáme inšpiráciu) si tento pokrm zvolila, lebo sa s ním dá pekne podeliť. Samozrejme, je vítané, ak si hostia prinesú so sebou nejakú maškrtu a rozdelia sa s ostatnými. Ide nám o efekt, ktorý spoločné stravovanie prináša – zbližovanie ľudí a utužovanie vzťahov. Chceme, aby sa prítomní spoznali, kontaktovali a aby sa na seba mohli obrátiť aj mimo Dobrého taniera, a tak rozbehnúť rôzne projekty.“

Hostia si pochutnajú na vynikajúcej polievke.

Pozývame na verejnú večeru pri polievke a dobrej hudbe 22. augusta o 18:00 do Kina Úsmev. Vstupné sú 3 eurá (v cene je tanier dobrej polievky a právo hlasovať).

Ako sa prihlásiť do Dobrého taniera:
POZOR! Prihlasovanie projektov do najbližšieho Dobrého taniera trvá do 15. augusta. Každý z nich musí spĺňať dve podmienky: má sa viazať na územie mesta Košice a pri prezentovaní sa nemôže použiť moderná technika (notebook, dataprojektor a pod.). Online prihlášku nájdete na www.dobrytanier.sk, papierová prihláška je k dispozícii v každom Výmenníku. V prípade bližších informácií kontaktujte organizátorov na čísle 0908 965 291 alebo mejlom na dobrytanier@gmail.com.

Dobrý tanier organizujú Výmenníky v spolupráci s Creative Industry Košice.

Eva Barnišinová
Foto: archív Výmenníkov


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: (Ne)obyčajná polievka podporí komunity i kreatívcov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems