Kubišová sa lúči, Nedvědovci pokračujú

| Hudba, Pozvánky | 21. 8. 2017

Budete spomínať, spievať a podupkávať. A možno si i poplačete. Pozývame na rozlúčkový koncert Marty Kubišovej aj vystúpenie country-folkových pesničkárov Nedvědovcov.

Umelkyňa s výnimočným hlasom Marta Kubišová odchádza v sedemdesiatich piatich rokoch do hudobného dôchodku. „Drazí přátelé, dovolte mi, abych vás pozvala na mé opravdu poslední turné Marta Naposledy …moc se na vás těším …s pěveckou kariérou definitivně končím letos 1. listopadu! Vaše Marta Kubišová,“ odkázala svojim fanúšikom prostredníctvom webovej stránky. Počas septembrového slovenského turné ju bude sprevádzať orchester Petra Maláska a špeciálny hosť Aneta Langerová. Štvoricu rozlúčkových vystúpení odohrá v Košiciach (26. 9.), Trenčíne (27. 9.), Bratislave (28. 9.) a v Banskej Bystrici (29. 9.). Českých fanúšikov poteší siedmimi koncertmi. Na nich si okrem Anety pozvala ďalších kolegov z brandže – Václava Neckářa a Luciu Bílú. Marta poslednýkrát vystúpi na pódium v deň svojich narodenín, 1. novembra, v rodných Českých Budějoviciach.

S košickými priaznivcami sa Marta Kubišová rozlúči 26. septembra o 19:00 v Dome umenia. Cena vstupeniek sa pohybuje od 23 do 29 eur. Zakúpite ich cez sieť Ticketportal.

Marta Kubišová (1942) začínala spevácku kariéru s kúpeľným orchestrom v Poděbradoch. V šesťdesiatych rokoch začala účinkovať v divadle Stop, neskôr v divadle Alfa a Rokoko. S Helenou Vondráčkovou a Václavom Neckářom vytvorili trojicu Golden Kids. V roku 1970 dostala kvôli normalizácii zákaz umeleckej činnosti. Na hudobnú scénu sa vrátila až na konci osemdesiatych rokov. Jej skladba Modlitba pro Martu sa stala symbolom odporu proti vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do komunistického Česko-Slovenska v roku 1968. K najznámejším albumom patria Songy a balady (1969), Lampa (1990), Řeka vůní (1995), Bůh ví (1996), Příběh (2004), Vítej, lásko (2005) či Soul (2016). Je trojnásobnou víťazkou ankety Zlatý slávik. V júli 2014 mal premiéru dokumentárny film Magický hlas rebelky o živote tejto legendárnej speváčky.

Nedvědovská tradícia
Bratov Nedvědovcov pozná asi každý. Aj keď už Františka a Honzu pre súkromné nezhody pravdepodobne na jednom pódiu nestretneme, nedvědovská tradícia českého country, folku a trampských piesní pokračuje. Otcovsko-synovské duo František a Vojta zaspieva na 100-minútovom košickom koncerte najkrajšie piesne Nedvědovcov.
Valčíček, Stánky, Růže z papíru, Souhvězdí jisker, Devatenáct let a iné pesničky si vypočujete 26. septembra o 19:00 v Historickej radnici. Vstupné je 13 eur. Lístky sú v predaji cez sieť Ticketportal.

Eva Barnišinová


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kubišová sa lúči, Nedvědovci pokračujú

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems