Hovorí sa, že príroda nemôže byť gýč, to však neplatí pre Havaj

| Pozvánky | 7. 8. 2017

Havajské ostrovy poskytujú domov pre viac ako 7 000 druhov morských živočíchov, sú jediným americkým štátom, na ktorom rastie kakao, vanilkové struky aj káva a obyvatelia tejto krajiny nemôžu vlastniť škrečka, lebo je to ilegálne. Viac zaujímavosti o „perle Pacifiku“ porozpráva Adrián Drugda v Cestovateľskom kine Úsmev.

Lávové púšte, pláže ako z najromantickejšieho filmu, dychberúce ohnivé divadlá v podobe aktívnych sopiek, dažďové pralesy, tropické údolia či prechádzky po ihličnatých lesoch… Krajina obklopená Tichým oceánom zaujme aj náročnejšieho turistu. K jej najnavštevovanejším miestam patrí Honolulu, Big Island, Oahu, Pearl Harbor či hora Mauna Kea. „Ostrovy nie sú veľké a veľa nového na nich po dvoch mesiacoch pobytu nenájdete. Avšak je tam všetko – hory sopečného pôvodu, pláže, surfing, koraly, históriu a odlišnú etnickú kultúru,“ vysvetľuje Adrián Drugda a dodáva, že vo vzduchu cítiť americký sen. „Chceme hľadať najbohatších ľudí v krajine? Poďme buď na Wall Street, alebo na Havaj, kde má zase celá Wall Street postavené vilky.“

Gýč, krevety a zmrzlina
Adriánovi sa na ostrovoch najviac páči „funkčnosť miestneho kapitalizmu a príjemne gýčová atmosféra. Hovorí sa, že príroda nemôže byť gýč, na Havaji ním však je.“ Ak obľubujete japonskú, filipínsku či čínsku kuchyňu, havajský jedálniček si zamilujete. Môžete ochutnať typické kulinárske špeciality ako šalát z chobotnice, surové mäso konzumované čínskymi alebo japonskými paličkami, bravčové knedličky v ceste pripomínajúce slivkové guľky, sushi či polievky z morských plodov. „Obľúbené a konzervatívne je aj miestne kuracie teriyaki. Všade prítomné sú krevety i rozprávkové druhy zmrzlín, ako napríklad shave ice,“ vymenováva Adrián. Viac povie 15. augusta o 20:00 v Kine Úsmev. Lístky kúpite v pokladni kina za 4 eurá.

Redakcia


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hovorí sa, že príroda nemôže byť gýč, to však neplatí pre Havaj

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems