Festival divadiel strednej Európy aj s Jurajom Kukurom

| Pozvánky | 21. 8. 2017

Centrum Košíc sa zmení na obrovské javisko. 11. ročník Festivalu divadiel strednej Európy ponúkne od 6. do 10. septembra pestrý program pre deti i dospelých.

Slovenské i zahraničné hry majú okrem pravidelných návštevníkov prilákať aj tých, ktorí ešte nezistili, že každé predstavenie „je jedinečným umeleckým zážitkom a že návšteva divadla je vynikajúcou alternatívou pre príjemné strávenie večera,“ hovorí riaditeľ festivalu František Ténai.

Prídu až z Macedónska
Počas piatich dní vystúpia divadlá zo Slovenska, Maďarska, Poľska i Česka a po prvýkrát aj z Macedónska. Predstavenia uvedie Štátne divadlo Košice na oboch scénach, v priestore medzi ŠDK a spievajúcou fontánou, v átriu Malej scény ŠDK, v Bábkovom divadle i v Kulturparku.

Festival slávnostne otvorí 6. septembra Sláčikový orchester Musica Iuvenalis a Národní divadlo moravskoslezské s tragikomédiou Brad Fraser: Teď mě zabij. Nasledujúci deň (7. 9.) vyrozpráva príbeh ťažko skúšanej rodiny Divadlo Akadémie umení v Banskej Bystrici v dráme Zažeň vlka. Juraj Kukura vystúpi v jednej z hlavných úloh Bratov Karamazovcov s pražským Činoherním klubom. V piatok (8. 9.) ponúkne tradičný hosť festivalu Túlavé divadlo netradičné spracovanie Shakespeara v hre NONsenS noci svätojánskej. Herci budapeštianskeho divadla Maladype zahrajú na rozličných kameňoch, kôre a iných kreatívnych nástrojoch. Pre deti je pripravená bábková hra Sloník. Predposledný deň (9. 9.) vynikne slovenská scéna. Divadlo Gasparego uvedie krutý a komický príbeh dvoch bratov pod názvom Osamelý západ. A Prešovské národné divadlo priblíži rodinnú drámu Michaely Zakuťanskej, ktorá sa odohráva cez Deň, keď zomrel Gott. Jedenásty ročník festivalu (10. 9.) uzavrie divadlo Peripetija zo Skopje. Súkromnou spoveďou sa pokúsi o konfrontáciu s tým, kým sme kedysi boli, kým by sme mohli byť a kým sme. Po nej vycestujete na Blízky východ s poľským Teatr im. Wandy Siemaszkovej a hrou Pogorzelisko.

Sprievodnými podujatiami festivalu budú workshop študentov Konzervatória Timonova, výstava aj besedy so zahraničnými hosťami. Viac informácií o programe a cenách vstupného nájdete na www.kosicefest.eu.

Redakcia


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Festival divadiel strednej Európy aj s Jurajom Kukurom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems