Umelecké tábory pre deti lákajú na návštevy ateliérov, výrobu šperkov i tkanie koberčekov

| Pozvánky | 3. 7. 2017

Počas prázdnin sa môžu vaše ratolesti vyšantiť v galérii či múzeu. Prinášame prehľad denných umeleckých táborov, ktoré budujú vzťah k umeniu a rozvíjajú detskú kreativitu.

Východoslovenská galéria Košice
Počas štvordenného tábora Kreatívny labyrint 2017 sa malí návštevníci zoznámia s galériou. Jej zbierky a výstavy im priblížia profesionálni lektori. Navštívia aj reštaurátorské dielne či ateliéry košických umelcov. Spoznajú rôzne umelecké techniky, ktoré využijú pri tvorbe vlastných diel. Tie budú v závere tábora vystavené na spoločnej vernisáži pre rodičov i kamarátov. Tak, ako po minulé ročníky, aj tentokrát ich novozískané vedomosti preverí ARTQUIZ. Každé dieťa vyhrá zaujímavé ceny, napríklad vstup zadarmo na tvorivé nedele v galérii, umelecké potreby či sladkosti.

Na Kreatívny labyrint 2017 môžete prihlásiť deti na čísle 0917 472 307 alebo na mejlových adresách dandarova@vsg.sk a filipiakova@vsg.sk. Pozor! Voľné sú posledné miesta v termíne od 25. do 28. júla (7 – 10 rokov). Cena je 70 eur. Tričká, vstupy do galérii i ateliérov, občerstvenie a obedy zabezpečuje VSG.

Maľovanie ikon vo Východoslovenskej galérii. Foto: archív VSG.

Múzeum Vojtecha Löfflera
Cez prázdniny pripravilo Múzeum Vojtecha Löfflera (MVL) tvorivý tábor s lektorkou Petrou Anou. Je inšpirovaný výstavou súčasných umelcov Za prahom nového veku. V dvoch termínoch ponúka kreatívny program pre deti vo veku 5 až 18 rokov. Od 18. do 21. júla si táborníci vyskúšajú maľovanie na tričko, osvoja si základné princípy kresby a vyrobia novinovú koláž či divadielko s prstovými maňuškami. Od 8. do 11. augusta budú vyrezávať ekologické pečiatky (staršie deti, mladšie iba v prítomnosti rodičov!), vytvoria trojrozmerný obraz a vyskúšajú modelovanie s hlinou. Tábor sa začína v uvedených termínoch každý deň od 10:00 do 15:00.
Deti môžete prihlásiť vopred na info@lofflermuzeum.sk, telefonicky na 055/62 23 234 alebo priamo na mieste. Cena tvorivého tábora sú 2 eurá/2 hodiny. V sume je zahrnutý potrebný materiál.

Regionálne centrum remesiel ÚĽUV
ÚĽUV ponúka pre deti i mládež vo veku 8 – 15 rokov prázdninové kurzy tradičných remeselných techník v šiestich dielňach. V hrnčiarskej budú skúšať modelovanie a točenie na hrnčiarskom kruhu, v košikárskej vyrobia šúpoľovú bábiku či ozdoby zo slamy. Základné techniky pletenia a opletania hlinených nádob si osvoja v drotárskej dielni. Okrem zhotovenia hračky z dreva sa v rezbárskej dielni naučia rozoznávať jednotlivé dreviny. Do detstva svojich starých mám ich prenesie tkáčska dielňa, v ktorej utkajú handričkový koberček na drevených krosnách. A po vysvetlení postupu a technológií maľby na sklo vytvoria vlastné obrázky. Všetky výrobky si malí remeselníci ponechajú.

Kurzy sú organizované formou denného tábora. Začínajú sa každý pracovný deň od 8:00 do 15:30. Maximálna kapacita dielne je šesť detí. Prihlášku nájdete na www.uluv.sk. Cena je 119 eur/5 dní.

V ÚĽUV-e sa bude tvoriť v šiestich dielňach.

Art Academy
Umelecké prázdniny zavítajú aj do Art Academy. III. letný výtvarný kurz potrvá od 21. do 25. augusta. Deti budú vyrábať vlastnú originálnu lampu z drevených štipcov, vyšantia sa pri rôznych spoločenských či športových hrách. Navštívia Východoslovenské múzeum, VSG i Archív mesta Košice. Zavítajú aj do prírody. V prípade dobrého počasia je naplánovaný výlet na Vyhliadkovú vežu Hradbová alebo na archeologický výskum do Nižnej Myšle. Malí umelci počas kurzu vyskúšajú viaceré techniky ako kresbu, maľbu na plátno či pastel. Originálne umelecké diela si vezmú domov. Ale ešte predtým sa uskutoční záverečná vernisáž priamo v ateliéri na Hviezdoslavovej 7.

Na letný výtvarný kurz môžete prihlásiť deti (6 – 15 rokov) mejlom na artacademyke@gmail.com alebo na čísle 0910 617 140. Cena je 100 eur a zahŕňa výtvarný materiál, pitný režim, 2x vstup do múzea/galérie a lístky na MHD.

Na konci kurzu sa uskutoční vernisáž umeleckých diel. Foto: archív Art Academy

Eva Barnišinová


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Umelecké tábory pre deti lákajú na návštevy ateliérov, výrobu šperkov i tkanie koberčekov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems