Tisícročná história za jediný deň

| Tlačové centrum | 31. 7. 2017

KOŠICE, 30. júl – Začiatok augusta je už tradičným termínom pre jedno z najobľúbenejších podujatí v Košickom kraji. Renomé Krásnohorských hradných hier je skvelým dôkazom toho, že TOP podujatia programu Terra Incognita nie sú len produktom, ale najmä procesom zameraným na zvyšovanie kvality a rozvojový rozmer. Predvojom k podujatiu, ktoré spája stredovekú tradíciu, staré kultúrne zvyklosti a súčasnosť, bude piatková (4.8.) živá pozvánka v Krásnohorskom Podhradí, v Rožňave i v Košiciach.

Boje a bojovníci
Prvú augustovú sobotu (5.8.) môžu návštevníci pod majestátnym stredovekým hradom Krásna Hôrka prežiť celé tisícročie histórie ľudstva. Program ďalšieho Top podujatia Terra Incognita prenesie návštevníkov na gladiátorské zápasy, aby ich vzápätí pozval na pirátsku loď, ktorá „pripláva“ na lúku pod hradom. Pirátov v prehľade dejín vystriedajú janičiari, tých zas mušketieri či Vikingovia. Napokon sa udeje niečo, čo je uskutočniteľné len v ľudskej fantázii. Ku všetkým bojovníkom sa pridajú staroslovanské kmene, ale aj uhorské vojsko a začne sa veľká hromadná bitka. Kto zvíťazí, sa dozvedia iba tí, ktorí sa bitky, aspoň ako diváci zúčastnia.

Niečo aj pre deti
Po zverbovaní do detskej armády, deti zaútočia a určite dobyjú slamený hrad „Slamburg“. Na svoje však prídu aj menej bojachtivé deti: „Čakajú na ne ukážky sokoliarskeho výcviku dravcov, vystúpenie psíkov, mini zoo a predstaví sa aj dvojhrbá ťava z Ali farmy, na ktorej sa budú môcť povoziť. Užijú si však aj stredoveké hry a súťaže či rytiersku dráhu a rodičia ich za to môžu odmeniť šálkou kráľovskej čokolády,“ pozýva na podujatie riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Nielen hrad, ale aj podhradie
Pod hradom vyrastie stredoveká dedina aj dobový vojenský tábor. Svoje stánky si tu tiež rozložia zruční remeselníci a diváci budú môcť obdivovať aj dobové tance a šikovné tanečnice. Návštevníci môžu ochutnať stredoveké pochúťky alebo navštíviť Čajovňu kráľa Žigmunda, čo tiež napomôže ilúzii výletu stáročiami.

Aj súčasnosť má čo ponúknuť
Večer pod hradom ukončí koncert skupiny Stevie Heart, objavu slovenskej hudobnej scény. Mladý umelec Štefan Emödi spieva jazz, blues, rock aj pop a vo všetkých polohách mu to ide výborne. Organizátori podujatia z občianskeho združenia Tri ruže pripravili pre návštevníkov aj mnoho zľavnených turistických ponúk. Napríklad 25-percentnú zľavu na výstup na strážnu vežu v Rožňave, ktorá platí počas celého augusta či zľavu 20% na vstup do Krásnohorskej jaskyne platnú až do konca roka 2017. Múzeum Kaštieľ Betliar ponúka zľavnené vstupenky takisto do konca roka a 10% z ceny ubytovania poskytne Penzión Tri ruže v Krásnohorskom Podhradí alebo Wexim bowling&penzion na bowling.

A napokon – dobrá správa pre Košičanov, ale aj návštevníkov mesta: vstupenky na Krásnohorské hradné hry si môžu kúpiť v predpredaji v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach, ale aj z absolútneho pohodlia cez internetový rezervačný systém.

Tento článok nie je obsahom redakcie.


Tags: , , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tisícročná história za jediný deň

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems