Leto s Divadlom Kontra

| Pozvánky | 3. 7. 2017

Netradičné Divadlo Kontra prinesie do Košíc šesť svetových hier. Jedna je o írskych teroristoch, v druhej 2 herci odohrajú naraz 16 postáv, vďaka tretej sa budete báť vlastnej predstavivosti a… zbytočne sa budeme rozpisovať. Pozrite si podrobný program.

20. júla o 19:30
Martin McDonagh: Poručík z Inishmore
Jedného dňa na írskom ostrove Inishmore záhadne zmizne kocúr. Nie hocijaký, ale miláčik radikálneho teroristu, člena paramilitárnej organizácie INLA. A ten sa, ako inak, rozhodne pomstiť. Vražedne smiešna komédia o írskych teroristoch je takou silnou, až budete plakať od smiechu. No je určená iba pre divákov, ktorí majú silné nervy!
Vstupné: 8/6 eur

21. júla o 19:30
DIVADLO ACTOR – Július Barč Ivan: Mastný hrniec
Príbeh sa začína vo chvíli, keď rozhlas omylom vyhlási za ministra financií stredoškolského profesora botaniky v malom meste. Zrazu sa okolo neho strhne pätolízačská hystéria. Satira poukazuje na malomestskú morálku, ktorej jedinou hodnotou je honba za majetkom a spoločenskou prestížou.
Vstupné: dobrovoľné

22. júla o 19:30
Marie Jones: Kamene vo vreckách
Hollywoodska produkcia a dookola samé kravy. A keď Hollywood obsadí írsky vidiek, konflikt kultúr je neodvratný a neodvratne zábavný. Skvelá komédia z Broadwaya a West Endu rozosmiala a dojala milióny divákov na celom svete. Dvaja herci odohrajú 13 postáv!
Vstupné: 8/6 eur

23. júla o 19:30
Stephen Mallatratt-Susan Hill: Žena v čiernom
Anglický vidiek, tajomné močiare, všadeprítomná hmla a dom, v ktorom by ste nechceli nocovať. Mrazivý príbeh mladého londýnskeho advokáta, ktorý prichádza do odľahlého sídla usporiadať pozostalosť po nebohej pani Drablowej. Budete sa báť vlastnej predstavivosti. Megaúspešný titul z West Endu sa v Londýne hrá denne už 27 rokov!
Vstupné: 8/6 eur

29. júla o 19:30
Marek Koterski: Nenávidím
Vynikajúca komédia získala na Kremnických Gagoch cenu Objav roka a ohromný ohlas po celom Slovensku. Či to, čo vidíš dookola seba, ťa ubíja, znervózňuje, uráža a zlostí? Ak áno, nie si sám! Uletene zábavná jazda o našej nie veľmi zábavnej každodennosti.
Vstupné: 8/6 eur

31. júla o 19:30
Ron Hutchinson: Mesiac a magnólie
Komédia o zákulisí vzniku Odviate vetrom, jedného z najslávnejších filmov všetkých čias. Čo si počať, ak čas neúprosne beží a scenárista nečítal predlohu? Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu vo svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu. Výborné obsadenie, duchaplný humor, briskné dialógy, závratné tempo a neskutočná zábava!
Vstupné: 8/6 eur

Všetky predstavenia sa odohrajú v Radničnej sále Miestneho úradu Staré mesto – Košice na Hviezdoslavovej 7. Lístky si môžete rezervovať na 0903 134 660, 0907 908 986. Deti do 8 rokov majú vstup zadarmo.

Spišskonovoveské Divadlo Kontra funguje od roku 2007 a divákov prekvapuje svetovými titulmi, ktoré sa na Slovensku ešte nehrali. Svoju základňu má v netradičnom prostredí – v podzemí Matice slovenskej v Spišskej Novej Vsi, ale často cestuje po celom Slovensku, Poľsku a svetových festivaloch. A všetkým ukazuje, že dvaja herci nemajú problém stvárniť niekoľko postáv naraz a že vedia hrať aj hodinu a pol vkuse. A aby toho nebolo málo, divadlo na svoje „turné“ prizvalo aj domácich amatérskych kolegov. Jeden večer sa predstaví Divadlo Actor pod vežou v Košiciach. Založili ho profesionálni herci – členovia činohry ŠD a vytvárajú poloprofesionálne inscenácie pre dospelého diváka, ale aj hry pre deti od 4 rokov. Nemajú divadelné prázdniny a vstupné na ich hry je dobrovoľné.

Redakcia
Foto: archív Divadla Kontra


Tags: , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Leto s Divadlom Kontra

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems