Hudobno-divadelný maratón v Kulturparku

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 3. 7. 2017

Počas košického festivalu Leto v parku sa na pódiách vystriedajú slovenské stálice s vychádzajúcimi hviezdami, džez s popom, folklór s vážnou hudbou, autorské skladby s covermi, bábky s hercami. Prinášame prehľad najbližších akcií.

14. júl o 19:00: Erik Truffaz, Krzysztof Kobyliński
S priekopníkom džezovej trúbky Erikom Truffazom chcú koncertovať najväčšie džezové hviezdy. V Košiciach sa to podarí fenomenálnemu pianistovi, skladateľovi a organizátorovi hudobných podujatí Krzysztofovi Kobylińskimu. Francúzsko-poľské duo sľubuje pohodový večer. Taký, ktorý strávite s priateľmi po boku v príjemnom prostredí Kulturparku. Koncert sa zároveň uskutoční v rámci letného hudobného festivalu Hevhetia 2017.

15. júl od 18:30: Marek Szarvaš Projekt, Jungle Label, Gapa & Mečiar Blues Connection
Tento večer bude o funky hudbe, džeze a bluese. Hudobná formácia Marek Szarvaš Projekt spája vo svojej tvorbe pop, etno a džez. Prešovský saxafonista Mário „Gapa“ Garber s bojnickým gitaristom a spevákom Romanom Mečiarom zahrajú autorské skladby, ale aj hity blues-rockových legiend. Jungle Label si sami tvoria pesničky, ale návštevníkov potešia tiež covermi najlepších funkových kapiel.

16. júl: Divadlo na rázcestí – Dve rozprávky na brušku (16:00), Variácie lásky (19:00)
Banskobystrické bábkové divadlo poteší deti, ale potom aj dospelákov. Dve rozprávky na brušku miešajú komické s poučným a zároveň dokazujú, že bábkové divadlo sa dá zavesiť na „bruško“! Variácie lásky by mali upútať dospelé publikum alebo pedagógov stredných a vysokých škôl. Hra stvárňuje dve literárne diela predstaviteliek slovenského realizmu: Boženy Slančíkovej-Timravy – Za koho ísť? a Eleny Maróthy-Šoltésovej – Moje deti.

17. – 18. júl o 19:00: Katka Koščová a Geišbergovci
Hudobné spojenie autorských piesní a básní geišbergovského tria, skladieb Katky Koščovej a skladateľa Daniela Špinera sa osvedčilo už v minulom roku. V Košiciach vystúpia hneď dvakrát a z koncertov spravia live album, ktorý plánujú vydať na jeseň.

Katka Koščová a Geišbergovci vystúpia dvakrát a z koncertov spravia live album.

21. júla od 19:00: Mária Čírová, Lilly & Moni
Dievčenské spevácke duo Lilly & Moni sa zameriava na hity slovenských i zahraničných interpretov. Lilly Máničková okrem toho pôsobí až v ôsmich kapelách, učí spev, venuje sa herectvu a cvičí jogu na nezvyčajných miestach. Možno s ňou prekvapí aj v Kulturparku, ale ešte pred vystúpením Márie Čírovej. Víťazka televíznej šou Tvoja tvár znie povedome si ako vždy sadne za klavír a doprovodia ju Marián Kachút (gitara) a Stano Kociov (perkusie).

Návštevníci sa môžu tešiť aj na koncert Márie Čírovej.

23. júla o 19:00: Túlavé divadlo: Reparát z povinného čítania
V adrenalínovej kabaretnej komédii sa na 80 minút vrátite do školských lavíc na hodinu literatúry a pripomeniete si celý obsah povinného čítania.

28. júla od 19:00: Lina Mayer, Katarína Máliková
Košická popová speváčka, skladateľka a tanečníčka Lina Mayer je už známa z účinkovania v Česko Slovenskej Superstar, tanečnej šou StarDance či Tvoja tvár znie povedome. K českému filmu Pojedeme k moři naspievala titulnú pieseň This Time, po ktorej nasledoval úspešný rádiový hit Personal Sky. Katka Máliková je zasa nový slovenský hudobný talent. V textoch prepája folklór, world music a vážnu hudbu. Na tohtoročnom udeľovaní cien Radio_Head Awards uspela s albumom Pustvopol v troch kategóriách: Debut roka, Album roka/Cena kritikov a World Music/Folk.

Na tohtoročnom Lete v parku vystúpi košická popová speváčka, skladateľka a tanečníčka Lina Mayer.

30. júla: Divadlo Babadlo: Ako psíček a mačička… (16:00), Divadlo Kontra: Howie a Rookie (19:00)
Prešovské bábkové divadlo Babadlo sa inšpirovalo detskou knižkou Jozefa Čapka a vytvorilo príbeh o psíčkovi a mačičke. Tí počas jedného dňa zažijú viaceré dobrodružstvá – napečú tortu, umyjú podlahu i zašijú roztrhané nohavice. Rozprávku pre deti vystrieda írska dráma. Spišskonovoveské Divadlo Kontra získalo exkluzívne právo na hru Howie a Rookie odohrávajúcu sa v temných zákutiach Dublinu. Na životnom osude dvoch flákačov, bitkára Howieho a ženského zvodcu Rookieho, sa diváci presvedčia, že aj z najlepšieho kamaráta sa môže stať úhlavný nepriateľ.

3. augusta o 19:00: Lucia Lužinská, Michal Červienka
Známa džezová speváčka a herečka z Paneláku Lucia Lužinská nahrala vianočný duet s Milanom Laicom a zaspievala si aj s americkým spevákom, skladateľom a dirigentom Bobbym McFerrinom na jeho koncerte v Bratislave. Po jej vystúpení prepojí akordeonista Michal Červenka virtuóznu hudbu so zábavou.

Na druhý deň (4. augusta o 10:00) začne hudobný interaktívny workshop Lucie Lužinskej a Borisa Čellára. Prenesú vás do sveta zvukov a zoznámia so zázračnou drevenou skrinkou „woodpack“.

Lucia Lužinská predstaví svoju džezovú tvorbu.

4. augusta o 18:30: RuSnack’s, Ľudové mladistvá, Banda
Fanúšikov ľudovej hudby zaiste poteší kapela RuSnack’s, ktorá zahrá na rusínsku nôtu. Po nej vystúpia nevšedné Ľudové mladistvá. Fungujú len necelý rok a už získali viaceré prestížne ocenenia: Objav roka Radio_Head Awards, Interantional winner Jazz Fruit či tri ceny v rámci súťaže Nové tváre slovenského jazzu. V závere dňa si diváci vypočujú slovenskú world music skupinu Banda. Už od roku 2003 tvorí etnickú hudbu v modernom spracovaní. Inšpiruje sa tradičnou slovenskou, ale aj balkánskou, keltskou, africkou či latinskoamerickou hudbou.

Skupina Banda sa inšpiruje tradičnou slovenskou, ale aj balkánskou, keltskou, africkou či latinskoamerickou hudbou.

Vstupenky na jednotlivé podujatia si môžete zakúpiť v infocentre Delta v Kulturpaku na Kukučínovej 2. Bližšie informácie o programe a cenách vstupného nájdete na www.k13.sk.

Eva Barnišinová
Foto: archív K13


Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hudobno-divadelný maratón v Kulturparku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems