Zmrzlinový sendvič a pralinku!

| Stĺpček | 19. 6. 2017

V predchádzajúcom čísle sme vniesli do horúcich letných dní ochladenie v podobe mrazivej severskej krimi. Dnešný stĺpček to má namierené do kuchyne. Žiaden strach! Nepríjemné predstavy bublajúcich hrncov a zohriatych sporákov nie sú namieste. S mrazničkou a zmrzlinovačom v hlavnej úlohe rozohráme fantáziu a pošteklíme chuťové poháriky.

Pútavé grafické spracovanie obálky s fotografiami mrazených sladkostí láka knižku aspoň prelistovať. Anotácia sľubuje podmanenie zmrzlinovým svetom a prvé strany objavenie zmrzlinových trendov. V súčasnosti majú už rok, no určite ponúknu inšpiráciu gurmánom i rodinám. Konieckoncov, receptúry vychádzajú zo svetových trendov zdravej, nízkokalorickej výživy, benefitom je dostupnosť ingrediencií. Základ tvorí jogurt a ovocie. V troch kapitolách nachádzame 40 receptov: Mrazené jogurty, Mrazené sendviče a nakoniec Mrazené tortičky, cupcaky a spol. Predchádza im úvod, ktorý upresňuje postupy v knihe s použitím zmrzlinovača alebo bez neho. Tiež predkladá stručné návody na prípravu topingov, ovocných omáčok, krokantu, ozdôb.

Najmenej náročnou na kuchárskej zručnosti je prvá kapitola, a to recepty na mrazené jogurty. Čas prípravy nepresiahne 30 minút a návody sa dajú rôznorodo kombinovať alebo prispôsobovať. Zaujímavým môže byť mrazený jogurt so slaným karamelom, milovníkom súčasných cukroviniek urobí radosť mrazený jogurt na spôsob cheesecaku či s mafinovými omrvinkami. Pridať rozmarín? Prečo nie…! Trochu viac skúseností s pečením vyžaduje výroba mrazených sendvičov, z ktorých milovníkov kávy isto poteší Mrazené brownies s espresom. Ozdobou letných párty môžu byť Piňacoladové sendviče s kokosovými makrónkami. Kapitola Mrazené tortičky, cupcaky a spol. je využiteľná hlavne pri plánovaní detských osláv. Za 40 minút pripravíte rovnaký počet zmrzlinových čokoládovo-čerešňových minibáboviek či zmrzlinových praliniek, šikovné sú aj kokosové lízanky a zdravé smoothie lízanky s bazovým sirupom.

Ako sa zdá, publikácia Mrazené jogurty a spol. sú vynikajúcim knižným partnerom na chutné leto.

Alena Štrompová


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zmrzlinový sendvič a pralinku!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems