Vypočujte si Mozarta filmového sveta

| Pozvánky | 5. 6. 2017

Nesmrteľné melódie z filmov Titanic, Superman, E. T., Hviezdne vojny či Jurský park zaznejú v jedinečnom podaní orchestra Štátnej filharmónie Košice.

Originálny koncert Filmová hudba predstaví najznámejšie skladby legendárnych kinohitov. „Tento projekt má sprostredkovať príťažlivosť zvuku symfonického orchestra a nabádať ľudí k vnímaniu filmov nielen po vizuálnej, ale aj zvukovej stránke. Je to mimoriadne úspešné podujatie, ktoré sa v krátkom čase zaradilo medzi najnavštevovanejšie koncerty,“ približuje Lucia Potokárová zo Štátnej filharmónie Košice.

Filmová hudba v podaní Štátnej filharmónie Košice.

Vtedy na Západe
Do hlbín Atlantického oceána k asi najznámejšej lodi na svete sa diváci ponoria počas tónov nezabudnuteľnej a Oscarom ocenenej hudby Jamesa Roya Hornera. Zaznejú aj melódie dvoch známych a úspešných skladateľov súčasnosti: Johna Williamsa (Superman, E. T., Jurský park, Star Wars) a Mozarta filmového sveta – Enniona Morriconeho, ktorý vytvoril hudbu k takmer 500 filmom a seriálom. Aj vďaka nemu sa kinohit Vtedy na Západe považuje za najlepší western všetkých čias. Hudobný zážitok doplní majstrovstvo Samuela Barbera. Jeho song Adagio for strings doprevádzal viaceré snímky, napríklad Čatu, Slonieho muža, South Park či Červeného trpaslíka. V pôvodnej verzii odznel na pohrebe Alberta Einsteina i monackej princeznej Grace. Touto pesničkou sa inšpiroval svetoznámy DJ Tiesto.

Známe soundtracky zahrá orchester Štátnej filharmónie Košice pod vedením dirigenta Karola Kevického.

Koncert Filmová hudba odohrá 11. júna o 19:00 v Hale umenia orchester ŠfK pod vedením dirigenta Karola Kevického, riaditeľa opery Štátneho divadla Košice. Cena vstupeniek je 7 eur/predpredaj, na mieste zaplatíte 10 eur. Lístky si môžete zakúpiť online na webe K13 alebo v infocentre Delta (Kasárne/Kulturpak, Kukučínova 2, Košice).

Na tohtoročnej Filmovej hudbe zaznejú tieto skladby:
SAMUEL BARBER: Adagio for strings
JAMES HORNER: Titanic
ENNIO MORICONE: Vtedy na Západe
JOHN WILIAMS:
Superman March (Superman)
Flying theme (E.T.)
Sayuri’s Theme (Memoirs of Geisha)
The Shark Theme (Jaws)
Theme from Jurassic Park (Jurský park)
Raiders March (Raiders of the Lost Ark)
Star Wars, suita pre orchester

Eva Barnišinová
Foto: Jaroslav Ľaš


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vypočujte si Mozarta filmového sveta

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems