Na Važeckej sa chystá jahodový festival

| K13 a VÝMENNÍKY | 5. 6. 2017

Vo Výmenníkoch Važecká a Štítová prebiehal dva mesiace kreatívno-environmentálny workshop Jahodovo-iný svet. Deti sa ňom zoznámili s rastlinami, učili sa o ne starať a pracovať v tímoch. Teraz svoje nadobudnuté zručnosti ukážu na Jahodovo-inom festivale.

Workshopy prebiehali kreatívnou formou.

Workshop Jahodovo-iný svet viedla lektorka Majka Benešová a deti z MŠ Tatranská 10 sa na ňom bližšie zoznámili s rastlinami, pochopili, ako fungujú a naučili sa samostatnej práce. Dokonca skúšali vyrábať nádoby na pestovanie z prírodných a netradičných materiálov. Prínosom pre malých záhradkárov bolo spoznanie rôznych semienok a vývoja rastlín. Pestovali ich vo viacerých skupinách, a tak sa naučili fungovať tímovo. Svoju rolu tu zohrala zodpovednosť voči prírode. Naučili sa ju rešpektovať. „Učili sme sa veľa o jahôdkach, aj sme sa o ne starali, to sa nám veľmi páčilo. A náš kamarát si vypestoval živú jahodu. Potom sa s nami rozdelil. Páčilo sa nám, aj keď sme si kreslili, a tiež, keď tu bol ujo včelár so včielkami,“ povedali malí pestovatelia Maťko a Kubko z materskej školy.

Deti sa na workshopoch Jahodovo-iný svet učili o vzájomnom fungovaní človeka a prírody.

Veľa maškŕt
Vyvrcholením pravidelných podujatí Jahodovo-iný svet je Jahodovo-iný festival, ktorý sa uskutoční 20. a 22. júna od 15:00 do 17:00 vo Výmenníku Važecká. Bude ukážkou toho, s akou láskou sa malí záhradkári starali o zasadené rastlinky. Predvedú na ňom aj program pripravovaný s učiteľkami a ochutnajú rôzne jahodové maškrty. Na festivale ukážu rodičom a verejnosti voňavé plody svojej dvojmesačnej práce. Vstup je bezplatný.

Ilustračná foto: pixabay.com/liatit

Výmenníky
Foto: archív Výmenníky


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na Važeckej sa chystá jahodový festival

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems