Levanduľové dni prinesú aj netradičný trh

| K13 a VÝMENNÍKY | 5. 6. 2017

Tohtoročné Levanduľové dni sa zamerajú na rady a tipy, ako sa starať o rastliny, ovocie, zeleninu, liečivé bylinky. Na otázky hobby aj pokročilých záhradkárov odpovedia botanici, bylinkári či lektori z Výmenníka Wuppertálska.

Fialové podujatie sa uskutoční 3. a 4. júla od 14:00 do 18:00 v Komunitnej záhrade KVP. Počas oboch dní sa budú predávať dizajnové doplnky od lektorov výmenníka, ale aj vlastnoručne vyrábať rôzne kozmetické výrobky, kvety, výživové doplnky s extraktom z levandule, sviečky. Otvorí sa kaviarnička Lavendercaffe so špecialitami, za ktoré by sa nehanbilo ani Provensálsko či maďarská dedinka Tihany. Servírovať sa bude káva s levanduľovým korením a maškrty ako levanduľový banán so zmrzlinou alebo levanduľová limonáda.

Levanduľa v Komunitnej záhrade KVP. Foto: Karin Guzaninová

Sprievodné workshopy
Užitočné rady od skúsených pestovateľov získajú návštevníci na sprievodných workshopoch. Levanduľové okienko so základnými informáciami o rastline povedie Martin Pizňak, botanik a doktorand na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. Výrobu prírodnej kozmetiky ukáže Andrea Süli a lektorka BylinKE Nikola Dikejová. Prírodnú aromaterapiu vytvoria v komunitnej záhrade kvitnúce levandule, a to úplne bezplatne.

Výmenníky


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Levanduľové dni prinesú aj netradičný trh

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems