Leto v parku ponúkne slovenské koncerty, divadlá aj filmy

| K13 a VÝMENNÍKY | 19. 6. 2017

Počas košického festivalu vystúpi v priebehu dvoch mesiacov viacero známych umelcov. Katka Koščová, Mária Čírová, Lina Mayer, Smola a hrušky, Chiki Liki Tu-a, Barbora Švidraňová a mnohí ďalší sú zárukou hudobných prázdnin.

Deviaty ročník multižánrovej oslavy hudby, tanca, divadla a umenia pre rôzne vekové kategórie odštartuje 13. júla. Organizátori sa zamerali najmä na koncertné večery. „Zaujímavosťou je, že v tomto roku vystúpi najviac účinkujúcich, čo sa týka hudobných skupín a divadelných zoskupení. Program je vyskladaný tak, že minimálne štyri dni v týždni sa bude niečo diať,“ prezrádza Martin Dani z K13.

Mega porcia hudby
Leto v parku prinesie ochutnávku viacerých hudobných žánrov a štýlov. Ale nebude to mix všetkého naraz. Priaznivcov vážnej hudby poteší poľský klavirista Krysztof Kobyliński, ktorý sa pri tvorbe inšpiruje klasikou, ale aj etnom či elektronikou. Spoločne s ním vystúpi francúzsky hudobník a skladateľ Erik Truffaz. V ležérnom duchu sa ponesie funkovo-džezový večer v podaní košickej kapely Jungle Label so speváčkou Katarínou Demskou a prešovského saxofonistu Mária Gapa Gabera s Mečiar Blues Connection.
Trendové etno a folk predvedú Katarína Máliková, akordeónový virtuóz Michal Červienka či Ľudové mladistvá – účastníci súťaže Zem spieva, ktorí udivujú jedinečným inštrumentálnym spojením džezu a folklóru. Na RadioHeadAwards 2016 získali cenu Objav roka a v apríli si prebrali medzinárodné ocenenie JazzFruit v Prahe. Alternatívnu scénu potešia skupiny Medial Banana, N30 Akustika a stálica tohto žánru, kapela Le Payaco, ktorá na košickom pódiu vystúpi po štyroch rokoch. Pozvánku na Leto v parku prijali aj Lina Mayer, Katka Koščová a Geišbergovci, Mária Čírová, Chiki Liki Tu-a, Smola a hrušky, Barbora Švidraňová a mnoho ďalších.
Martin Dani priznáva, že zladiť jednotlivé hudobné štýly na rovnaký termín bolo náročné. Za najväčšie lákadlo považuje každý koncertný večer, pretože sa podarilo spojiť „zaujímavé stálice s vychádzajúcimi hviezdami. Ale najnáročnejšie bude zaistiť pekné počasie,“ dodáva s úsmevom.

Filmy v autobuse
Festival prinesie zábavu pre celú rodinu. Deti sa dozvedia o dobrodružstvách Psíčka a Mačičky, Danky s Jankou či Snehulienky. Vyšantia sa v tvorivých dielňach či pri športových aktivitách (kolobežky, naháňačky a pod.). Návštevníci sa schuti zasmejú na vystúpení trojice stand up komikov Tri tvorivé tvory alebo si zašportujú pri joge. Nielen pre filmových fajnšmekrov zaparkuje pred Kulturparkom autobus Bažant kinematograf so zaujímavými českými a slovenskými snímkami ako Učiteľka, Sedem zhavranelých bratov, Obecná škola, Teória tigra či Baba z ľadu. Súťaživí diváci si otestujú svoje vedomosti počas špeciálneho Papa kvízu. Na jednodňovom festivale Paľikerav zaznie rómska hudba a tanec.

Všetky podujatia sa odohrajú v priestoroch Kulturparku. V parku medzi SteelParkom a budovou Bravo bude postavené veľké pódium. Divadielka a iné aktivity pre deti chcú organizátori pripraviť okolo neho – v tieni pod stromami.

Leto v parku sa začne 13. júla v zelenej parkovej zóne a potrvá do 26. augusta. Kompletný program, ako aj bližšie informácie o podujatiach a cenách vstupného nájdete na www.k13.sk.

Eva Barnišinová


Tags: , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Leto v parku ponúkne slovenské koncerty, divadlá aj filmy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems