USE THE C!TY 2017

Objavte umenie na nečakaných miestach

| K13 a VÝMENNÍKY | 22. 5. 2017

Žiariace mesto | Divadlo v paneláku
Žiariace mesto je multimediálne predstavenie o živote v paneláku, hlučných susedoch a domových schôdzach v kočikárni, o cudzích ľuďoch žijúcich v identických bytoch oddelených pätnásťcentimetrovou priečkou, mestských mýtoch, a tiež o blikajúcich televízoroch. Experimentálna zvuková performancia Žiariace mesto sa žánrovo pohybuje medzi divadlom a soundartom. Odohráva sa v priestore panelového domu, pred ktorým stoja diváci a sledujú hercov v oknách a v jeho okolí. Diváci sú vybavení bezdrôtovými trojkanálovým slúchadlami, pomocou ktorých môžu prepínať medzi troma paralelnými dejmi. Tvoria si tak vlastné dejové línie príbehov.

Predstavenie sa odohrá 30. a 31. mája od 21:30 do 22:15 na Sídlisku Nad jazerom na Polárnej 2.

gReffiti | Vernisáž recyklovanej obývačky
Originálny študentský nápad kreatívne zhodnocuje nepotrebné objekty, ktorým sa dodáva nová energia a šmrnc. Vznikli tak staronové unikátne dizajnérske diela. Výstava v sebe nesie aj odkaz vo forme metafory – stiahnime odpad z ulice (vyhodené nábytky a graffiti), prenesme ho do galérie a pretavme na umenie.

Vernisáž bude vo Výmenníku Wuppertálska, ul. Titogradská, sídlisko KVP 31. mája od 17:00 do 17:30.

V meste | Divadlo pod holým nebom
Divadlo P.A. (SK) a divadlo Světlonošky (CZ) stvárnia jednodňový výsek zo života mesta, ktoré reprezentuje súkromné myšlienky a predsudky troch cestujúcich v MHD. Reálne situácie, vnútorné i vonkajšie konflikty obyvateľov sú konfrontované s úžasným virtuálnym svetom reklamy všade naokolo.

Divadelnú hru V meste uvidíte 1. júna o 21:00 pri Urbanovej veži.

Hudba v električke | Unplugged koncert kapely Bobova diéta
Ješaflový džezfolk sa výborne hodí do priestorov MHD. Je to symbióza, ktorú sa oplatí zažiť. Električka č. 6 štartuje zo Staničného námestia 2. júna o 14:00.

Hry v parku | Popoludnie plné hier
Vyskúšajte si klasické alebo moderné spoločenské hry v prostredí parku. Všetko potrebné pre hráčov na popoludnie plné zážitkov a dobrodružstiev bude prichystané na mieste. Vyhrajte, prehrajte, ale najmä, dobre si zahrajte. Popoludnie je určené pre všetkých od 0 do 99 rokov.

Popoludnie plné hier sa uskutoční 2. júna od 17:00 do 19:00 v Parku Moyzesova, v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presunie do Výmenníka Štítová.

Hudba v meste
Zmeňte svoju tradičnú návštevu mesta a zažite atmosféru desiatok kapiel hrajúcich v historickej časti pešej zóny. V piatok večer ožijú Košice hudbou v podaní lokálnych skupín a sólistov. Množstvo hudobných žánrov, emócie a Hlavná ulica naplnená energiou, patrí už tradične k festivalovej fieste začínajúceho leta.

Kapely budú rozložené po Hlavnej ulici 2. júna v čase od 19:00 do 22:00. Tradične zvykne pršať, preto si so sebou prineste dáždnik. Kapely hrajú, či prší, či neprší.

Umenie ulice | Skate | Graffiti | Bboying
Workshop, street artový ateliér a akrobatická šou v podaní mladých talentov z rôznych komunít, ktorí menia zaužívané dogmatické názory verejnosti o umení a na ulicu. Nazrite do sveta driny a hodín potu a vyskúšajte si skejtovať, sprejovať či tancovať pod vedením tých najlepších lektorov, ktorých v Košiciach máme – Juraja Turyho, Martina Marka a Martina Michalčíka.

Podujatie bude prebiehať 3. júna od 16:00 do 18:00 na Bielom námestí pred Kasárňami/Kulturparkom. Mokrý variant sa uskutoční v podzemnej garáži v Kulturparku.

Horizonty II | Výstava na ulici
Maľovanie obrazov vo voľnej prírode už nie je v móde. Skupina maliarov počas plenéra rozložila svoje plátna uprostred betónového sídliska a maľovala to, čo ich obklopovalo: paneláky, križovatku, výmenník… Svoje obrazy teraz vystavujú v atypickej verejnej galérii na ulici Štítová. Ich kópie skrášľujú vchody do bytových domov v bezprostrednej blízkosti výmenníka. Vernisáž je spojená s prechádzkou po jednotlivých bránach.

Vernisáž prebehne 3. júna od 18:00 do 19:00 na ul. Štítová, v okolí Výmenníka Štítová.

Na hladine | Módna šou VYVA
Módna performancia na hladine jazera je vyvrcholením kolekcie „Modrá“ od VYVA fashion. Spája sa v nej tajomnosť ženy a odtiene modrej. Modely z dielne amatérskych návrhárok, žien a Košičaniek sa predstavia v jedinečnom spojení so základným živlom, aby VYVA opäť očarila, ohúrila, prekvapila. Pripravte sa na silný emočný a umelecký zážitok.

Módna šou sa bude konať 3. júna od 21:00 do 22:00 na jazere na Sídlisku Nad jazerom.

Renáta Zolnaiová


Tags: , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: USE THE C!TY 2017

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems