V Rumunsku spôsobili kolaps. Ako ich zvládnu Košice?

| K13 a VÝMENNÍKY | 10. 4. 2017

Štvorica hudobníkov z kapely Moonlight Breakfast pochádza z Rumunska, žije v Rakúsku a po troch rokoch opäť vystúpi na Slovensku. Pozývame na ich elektro-swingový koncert do košického Kulturparku.

Moonlight Breakfast je skupina multiinštrumentalistov. Tvorí ju Bazooka (producent, bubeník, klávesy, klarinet), Christie (vokály, klávesy, sampler), Adita (klávesy, gitara, sampler) a Dan (vizuálny umelec). Rumunské zoskupenie ponúka zmes soulu, džezu, tanečnej hudby, elektra, swing mixu a v súčasnosti rezonujúceho elektroswingu a vytvára jedinečné tóny, ktoré upútajú a roztancujú široký okruh poslucháčov. A tak nečudo, že sa dostali na výslnie medzinárodnej hudobnej scény.


Koncert + 3D mapping

Kapela má na konte dva albumy. Pred piatimi rokmi vydali svoju prvotinu s názvom Shout. V októbri minulého roka predstavili druhú dlhoočakávanú nahrávku Time. Tá získala viacero dobrých hodnotení od medzinárodných hudobných kritikov a spôsobila „CD kolaps“ v Rumunsku – jej prvé vydanie bolo beznádejné vypredané. Väčšina singlov Moonlight Breakfast bodovala vo viacerých hitparádach alternatívnych rumunských rádií. Posledné štyri roky odohrali mnoho koncertov po celej Európe, čím si upevnili a rozšírili fanúšikovskú základňu. Súčasťou ich predstavení je často aj veľkolepá 3D video mapping šou. Ide o vlastnú videoprojekciu, úlohou ktorej je dotvoriť energický až magický pocit z vystúpenia.

Elektroswingová formácia Moonlight Breakfast už mala na Slovensku premiéru. Počas festivalu OPEN JAZZ FEST vystúpila v júni 2013 v Novom meste nad Váhom a o štyri mesiace neskôr roztancovala Bratislavu. Tentokrát odohrajú koncert na košickom pódiu v Kulturparku 24. apríla o 19:30. Vstupné je 6 € v predpredaji (v infocentre Delta na Kukučínovej 2 alebo na www.k13.sk) a 8 € v deň podujatia.

Moonlight Breakfast debutovali v júli 2011 ako predskokani koncertu Jamiroquai pred 35000 divákmi. V januári 2012 prerazili do rakúskeho éteru vďaka rádiu Superfly FM a na jar absolvovali prvé turné po Rumunsku. V tom istom roku sa zúčastnili na dvoch významných európskych festivaloch Summer Well (Rumunsko) and Spirit of Burgas (Bulharsko). Vystupovali na UEFA League Finals gala európskej ligy majstrov v Bukurešti. V novembri 2012 účinkovali ako predskokani na koncerte americkej speváčky Macy Gray.

Redakcia


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V Rumunsku spôsobili kolaps. Ako ich zvládnu Košice?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems