Uštrikuj si festival na mieru

| K13 a VÝMENNÍKY | 10. 4. 2017

Najdôležitejšími prísadami USE THE C!TY sú obyvatelia Košíc. Bez nich by festival stratil zmysel, pretože práve oni sa majú podieľať na príprave a realizovaní programu. Jednou z možností, ako sa zapojiť, je uštrikovať si festival na mieru.

V predchádzajúcich ročníkoch sa počas festivalových dní obštrikovali stromy, zastávky MHD, niektoré košické sochy či most spájajúci Mlynskú ulicu a Mestský park. Aj tento rok hľadajú organizátori z Výmenníkov ľudí, ktorí im pomôžu s prípravou štrikovaných grafitov.
Ak máte chuť byť súčasťou festivalu USE THE C!TY a chcete priložiť ruku k dielu, napíšte na festival@k13.sk (v predmete správy uveď Štrikované grafity) alebo zavolajte na 0908 965 291. Postupne sa budú objavovať aj ďalšie výzvy. Pre viac informácií sledujte www.usethecity.sk a Facebook USE THE C!TY festival.

Festival USE THE C!TY je oslavou verejného priestoru. Dáva možnosť netradičným a najrôznejším formám umenia, aby použili ulice, budovy a všetko, z čoho sa mesto skladá. Jeho cieľom je ukázať obyvateľom Košíc, ako sa môžu zákutia mesta vplyvom umeleckého zásahu zmeniť. Podnecuje k tomu, aby konkrétne miesto ľudia vnímali inak, narušuje každodennú rutinu a nevšímavosť k okoliu.

Renáta Zolnaiová
Foto: Michaela Grlická


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Uštrikuj si festival na mieru

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems