Mesiac objavov

| Editoriál | 24. 4. 2017

Apríl je mojím mesiacom objavov. Nachádzam v ňom nové stromy, budovy, miesta. Lebo po zime pôsobia tak novo a zaujímavo. Rozhliadam sa po nich a užívam si farby, tvary, dokonca sledujem susedov, či po chladných mesiacoch nepribrali, alebo nezarástli. Minule som zbadala nádherný ihličnatý strom, ktorý sa skláňa ponad cestu na ulici. Pritom na nej stojí, odkedy tu bývam, a to už je pekných sedem rokov.

Môj ihličnatý strom nie je jediným nálezom. Spoznala som Zádielsku planinu. Áno, až teraz, lebo som Spišiačka a vandrujem najmä po Slovenskom raji. Objavila som aj 800 metrov dlhý val z doby bronzovej, lúku plnú poniklecov, záhadnú jaskyňu a úžasnú starú sýpku v Jabloňove. Videla som naživo anjela z amerického filmu Za nepriateľskou líniou a na infoceste pre novinárov spoznala kolegov nielen z košických, ale aj bratislavských a dokonca českých médií.

Bohatý apríl priniesol ešte jednu novotu v podobe našej témy čísla. V Košiciach a okolí máme 175 bunkrov a jedného bunkrológa! Je ním Jaroslav Ružinský a redaktorke Eve porozprával také veci, že aj dvadsať strán by sa málilo. Napríklad, že bunkre by ukryli len 10 percent obyvateľstva, lebo ich nie je až tak veľa a mnohé sú v zlom stave. Že do krytu na železničnej stanici ľudí nevpustia, ale pod Štátne divadlo sa dostanete pri potulkách s Milanom Kolcunom. Sprievodcu nepotrebujete v úkrytoch pri Slanskej Hute. Je ich tam 20 a môžete si ich obzrieť, kedy sa vám zažiada. A možno stačí zájsť do pivnice, ktovie, či tam nejaký ten bunker neobjavíte…

Nie som hrdá na to, že potrebujem apríl, aby som zbadala starý strom v susedstve a zašla na Zádielsku planinu. Ale som spokojná, že som zasa niečo nové objavila. A to všetko objavíte aj vy, ak obrátite všetkých 16 strán aktuálneho čísla Zajtrajších novín.

Gabriela Krestián Kuchárová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Mesiac objavov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems