Maľuje spomienky na mamu

| Pozvánky | 24. 4. 2017

Amatérska výtvarníčka Ľudmila Bevilaqua tvorí pre radosť. Maľuje najmä krásy prírody. V najbližšej samostatnej výstave Nostalgia si spomenie na matku.

Lásku k maľovaniu začala Ľudmila pociťovať v detstve, ale na umeleckej škole nemohla študovať z rodinných i finančných dôvodov. V dôchodcovskom veku si splnila sen. Ako 57-ročná zasadla do školskej lavice, aby sa „dostala do sveta fantázie farebného prejavu“. Po štúdiu na umeleckej škole sa stala jednou zo zakladateliek skupiny neprofesionálnych výtvarníkov Galéria 6.

Stará kaviareň.

Nostalgia
Ľudmila má za sebou tri samostatné výstavy, momentálne sa chystá na štvrtú. Tú plánuje slávnostne otvoriť 19. mája v Zuzkinom parku 4 pod názvom Nostalgia. Chce si ňou zaspomínať na svoju mamu a jej ťažký život poznačený vojnou, stratou manžela a výchovou štyroch detí. „Budem vystavovať aj jej portrét nakreslený uhlíkom. Na mamku mám veľmi silné spomienky, bola to žena, ktorá mi dodnes dáva pozitívne impulzy. Aj keď prežila mnohé tragédie, na život nikdy nereptala,“ spomína Ľudmila. Nostalgiu bude tvoriť 20 obrazov maľovaných akrylom i olejom. Potrvá do 19. júna.

Romantika.

„Nabitý“ program
Ľudmila sa pripravuje aj na ďalšiu výstavu, ktorú chystá spoločne s kolegami z Galérie 6. „Jej cieľom je kolektíve prezentovať naše diela. Osobne budem vystavovať šesť menších obrazov maľovaných enkaustikou. Je to technika nanášania roztopeného vosku žehličkou na špeciálny papier,“ vysvetľuje. Výstava Maľby a kresby sa uskutoční od 15. mája do 1. júna vo Výmenníku Štítová.

Spolu.

Ľudmila Bevilaqua (1952) je neprofesionálna maliarka. Počas dôchodku sa prihlásila na umeleckú školu v Košiciach. Po jej absolvovaní sa ako zakladajúca členka pridala do skupiny výtvarného zoskupenia Galéria 6. Maľuje denne 4 až 6 hodín. Jej najobľúbenejšou témou sú kvety, krajiny i figurálna kompozícia.

Eva Barnišinová
Foto: Ľudmila Bevilaqua: Romantika


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Maľuje spomienky na mamu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems