Kto bude prvým Grófom grafikom?

| K13 a VÝMENNÍKY | 10. 4. 2017

Dvaja košickí stredoškoláci prijali výzvu projektu DIZAJN naživo! Svoje kreatívne schopnosti v digitálnej maľbe predvedú 27. apríla priamo pred očami spolužiakov, učiteľov a ostatných divákov.

Tomáš Syn a Matúš Rajnič.

Súťaž a exhibícia dizajnérskych schopností s názvom DIZAJN naživo! vznikla spoluprácou Súkromnej strednej odbornej školy (SSOŠ) Postupimská a Výmenníka Važecká. Ako prví sa jej zúčastnia dvaja študenti z odboru Grafik digitálnych médií Matúš Rajnič a Tomáš Syn. Obaja súťažiaci budú mať k dispozícii grafický tablet a program Adobe Photoshop. Za 2×45 minút musia spracovať zadanie vo forme krátkeho príbehu alebo situácie. Na odbornú konzultáciu s pedagógom majú vyčlenených 10 minút. Internet nie je povolený, odborná literatúra áno. Výtvory bude vyhodnocovať publikum. Víťaz získa diplom, titul Gróf grafik (GG) a putovné ocenenie vo forme šperku.

Ukážka z tvorby Matúša Rajniča.

Pod live dohľadom
Tvorivý proces Matúša a Tomáša bude premietaný na dvoch projektoroch. Vďaka tomu budú diváci priamo a zblízka sledovať šikovnosť a zručnosti súťažiacich. Súčasťou exhibície je prednáška Martina Ostroluckého na tému techniky a odvetvia digitálnej maľby. Návštevníci ochutnajú jedlá a nápoje z „dielne“ odboru Hotelovej akadémie SSOŠ.

Súťaž DIZAJN naživo! na tému Digitálna maľba sa uskutoční 27. apríla v priestoroch Výmenníka Važecká.

Ukážka z tvorby Tomáš Syna.

Redakcia
Foto: archív Výmenníky


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kto bude prvým Grófom grafikom?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems