Spoznajte svet na festivale Cestou necestou

| Pozvánky | 13. 3. 2017

Vybrať z niekoľko stoviek úchvatných fotografií len tri, mi trvalo celý večer. No nesťažujem sa, bol to krásny zážitok. Preklikala som sa cez hornatý Pakistan, zelený Madagaskar, sever Indie, so strachom som prešla konfliktné zóny, s údivom Nórsko aj prenádhernú Patagóniu. Peťo Koutný ma vzal do Etiópie, Matúš Kovačík do Barmy a Maroš Matoušek do Japonska aj Ladakhu. Síce len prostredníctvom fotografií, ale stálo to za to. A stáť za to bude aj festival Cestou necestou, kde šiesti dobrodruhovia porozprávajú o svojich zážitkoch naprieč cudzími krajinami.

Peter Koutný, Etiópia

Peter Koutný, Etiópia

Festival Cestou necestou prinesie do Košíc sedem pútavých prezentácií. Väčšinou sú to uskutočnené sny o spoznaní sveta. Lenže nejde len o zážitky a dobrodružstvá. Cestovanie po chudobných a konfliktných krajinách, po Amerike s dieťaťom na zhrdzavenom tandeme, loďou okolo stoviek vápencových ostrovov či s motorkou po Vietname človeka nadobro zmení. Rozšíri mu to obzory, do ducha vnesie pokoru a do tela silu. Aspoň tak by to, vraj, malo byť. Veď inšpirujúce zážitky obohacujú. Tak verím, že obohatia aj vás – pondelok a utorok (27. a 28. marca) v Tabačke Kulturfabrik. Podrobný program festivalu nájdete na s. 14. Cena vstupenky na jeden deň je 6 eur v predpredaji/7 eur na mieste (na dva dni 10/12 eur). Vstup na poslednú prezentáciu dňa stojí 4 eurá. Lístky kúpite na predpredaj.zoznam.sk.

Maroš Matoušek, Myanmar – Krajina úsmevov.

Maroš Matoušek, Myanmar – Krajina úsmevov.

Maroš Matoušek, Japonsko – Arashiyama.

Maroš Matoušek, Japonsko – Arashiyama.

Festival Cestou necestou založil Michal Knitl. Ten dva mesiace riadil rikšu v San Diegu (California), križoval Európu autom, vlakom i stopom, 9 mesiacov pôsobil ako dobrovoľník s mládežou pri polárnom kruhu, 15 mesiacov spoznával Južnú Ameriku a neskôr rovnaký čas i Áziu. O svojich cestách napísal niekoľko cestopisov a je jedným z najaktívnejších slovenských couchsurferov.

Gabika


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Spoznajte svet na festivale Cestou necestou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems