Požehnaná medzi mužmi

| Pozvánky | 13. 3. 2017

Aj takto by sme mohli charakterizovať funk-popovú košickú kapelu Jungle Label. Tvorí ju totiž speváčka Katarína Demská so „svojimi“ siedmimi chlapmi.

Svoj druhý album pokrstia 4. apríla v Kulturparku. Krstným otcom až z ďalekej Floridy bude Fred Weasley, známy americký džezový a funkový trombónista, ktorý je považovaný za guru funkovej muziky. Dokonca hrával aj v kapele „otca funku“, fenomenálneho Jamesa Browna.

Nové je lepšie
Jungle Label sa pri svojej tvorbe často inšpirujú Jamesom Brownom a Brunom Marsom, ale v ich pesničkách nájdeme i vplyvy Earth či Wind and Fire. Okrem vlastnej tvorby produkujú aj cover verzie tých najlepších funkových kapiel. „Vydanie albumu Who´s gonna pay for that znamená pre celú skupinu posun vpred. Chceli sme urobiť CD s väčšou žánrovou pestrosťou, a tým dokázať svoju univerzálnosť. Fanúšikovia sa môžu tešiť na autorské pesničky. Tie podľa nášho názoru spĺňajú požiadavky aj náročného poslucháča,“ uvádza Rasťo Šimko, manažér Jungle Label a dodáva: „Nahrávka vznikala takmer pol roka. Pracovali sme na nej od júna do konca novembra 2016. Obsahuje deväť pesničiek. Jedna je v slovenčine, ostatné sú anglické.“ A prečo si skupina zvolila práve názov Who´s gonna pay for that? (v preklade Kto za to zaplatí?) „Lebo je to najčastejšie kladená otázka pri tvorbe CD-čka,“ odpovedá Rasťo Šimko.

Len ty a ja a Košický zlatý poklad
V roku 2015 vyhrali Jungle Label s pesničkou Len ty a ja celoslovenskú autorskú pesničkovú súťaž Košický zlatý poklad. Honorár z výhry „investovali“ do rozvoja kapely. Formou takmer šesťminútového funky mixu vzdali poctu viacerým interpretom a kapelám, napríklad J.A.R, Monkey Business, Chiki Liki Tu-a, ako aj Igorovi Kmeťovi, Dare Rolins i legende Šanovi Sássihmu. K ich najväčším hitom patria piesne Pýtaj sa ma, One Day či Dancefloor. Koncom minulého roka nahrali svoju prvú autorskú vianočnú skladbu s názvom Christmas.
Kapela pravidelne hráva na rôznych festivaloch, jarmokoch a koncertoch po celom Slovensku. Momentálne má „rozpracovanú“ aj Českú republiku, Poľsko a Chorvátsko. Jungle Label boli predskokanmi na turné úspešnej košickej skupiny Peter Bič Project aj britskej legendy Shakatak. V roku 2016 sa zúčastnili na finále poľského International Song festivale Carpathia v Rzeszowe.

Koncert Jungle Label spojený s krstom druhého štúdiového albumu Who´s gonna pay for that sa uskutoční 4. apríla o 20:00 v Kulturparku. Vstupné je 10 eur v predpredaji a 13 eur v deň podujatia.

Skupina vystupovala pod terajším názvom Jungle Label už v rokoch 2006 – 2009. V roku 2013 v nej začala spievať Danka Štarková, a tak sa premenovala na Danka Stark band, neskôr na Stark band. Od 2014 má novú speváčku Katarínu Demskú a vrátila sa k názvu Jungle Label. Okrem Katky kapelu tvoria Juraj Kováč (gitara), Peter Telepčák ml. (klávesy), Lukáš Korchňak (bicie), Peter Kočiš (basgitara), Tomáš Javnický (tenor saxofón), Ivan Kopeček (trombón) a František Babčák (trúbka).

Eva Barnišinová


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Požehnaná medzi mužmi

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems