Každý deň bojujem s trojhlavým drakom. V krajine bláznov. Ale on je iný/ona je iná!

| Pozvánky | 13. 3. 2017

Takto znejú témy aktuálneho XXII. ročníka súťaže Literárne Košice Jána Štiavnického. Vyhlásila ju 1. marca Knižnica pre mládež mesta Košice a je určená pre žiakov 5. – 9. ročníka základných škôl a študentov 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií.

„Súťažou chceme motivovať mladé talenty, aby sa podelili o svoje príbehy a veršíky, a zároveň im takto chceme poskytnúť priestor na zdokonaľovanie a rozvíjanie tohto talentu,“ hovorí Kamila Prextová, zástupkyňa riaditeľky Knižnice pre mládež mesta Košice. Všetky prihlásené práce sa odovzdávajú elektronicky a musia obsahovať tieto povinné údaje: Meno a priezvisko žiaka, názov témy, meno pedagóga, názov školy, trieda a vek. Rozsah umeleckých diel je limitovaný – próza max. 5 normostrán, poézia max. 4. Súťažné práce je potrebné odoslať v elektronickej verzii najneskôr do 3. apríla 2017 na mejlovú adresu sutazekniznica@gmail.com. Podmienky súťaže nájdete na www.kosicekmk.sk.

literatura 2

Písal sa rok 3000
V minulom ročníku sa do Literárnych Košíc Jána Štiavnického zapojilo 236 mladých autorov. Najčastejšie tvorili na fantazijný námet Píše sa rok 3000 – vybralo si ho až 102 prihlásených. Témy pre súťaž tradične vymýšľa literárna vedkyňa Markéta Andričíková z Katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, ktorá zároveň detské práce aj hodnotí. Na odborné porotcovské kreslo zasadne aj jej kolega Marián Andričík a spisovatelia Ján Gavura a Peter Karpinský.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov je naplánované na 4. mája o 10:00 v pobočke LitPark, v areáli Kulturparku. Ocenené práce budú uverejnené v bulletine Literárne Košice Jána Štiavnického, ktorý vydáva Knižnica pre mládež mesta Košice.

Redakcia
Foto: Odovzdávanie cien Literárne Košice Jána Štiavnického 2016. Foto: LKJŠ


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Každý deň bojujem s trojhlavým drakom. V krajine bláznov. Ale on je iný/ona je iná!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems