Hudobný týždeň v Kulturparku: Za 6 dní 8 koncertov

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 27. 3. 2017

Začiatok apríla bude v Kasárňach hudobne „nadupaný“. Na pódiách sa postupne vystriedajú viaceré nielen slovenské skupiny. Niektoré z nich zažiarili práve v priestoroch Kulturparku v autorskej pesničkovej súťaži Košický zlatý poklad.

4. apríl: Jungle Label (20:00)
Šnúru večerov s dobrou muzikou odštartuje košická funky kapela Jungle Label. Tentoraz spojila koncert s krstom svojho druhého štúdiového albumu s názvom WHO´S GONNA PAY FOR THAT?! Prekvapením pre návštevníkov zaiste bude jeho krstný otec Fred Wesley, americký džezový a funkový trombónista, známy svojou spoluprácou s Jamesom Brownom aj s Parliament-Funkadelic. Kvôli krstu priletí do Košíc až z ďalekej Floridy.

6. apríl: Ján Spišák (19:00)
So sólovým programom sa v pravidelnom formáte Unplugged v PAPE predstaví Ján Spišák, líder alternatívno-rockovej formácie Dilemma. Zahrá a zaspieva najznámejšie skladby kapely, ale aj intímnejšie piesne zo svojej dlhoročnej tvorby.

7. apríl: Barbora Bloom & Martina Javor (19:30)
Piatok bude patriť skladateľke a speváčke so zastretým altom Barbore Bloom, ako aj pesničkárke Martine Javor. Barbora s novou kapelou zaspieva skladby zo svojej sólovej prvotiny 15/7. Nahrávka je plná melancholickej elektroniky v kombinácii s pestrou zmesou nástrojov a silnou atmosférou. Piesne sú osobnou výpoveďou hudobníčky. Martina Javor odohrá koncert s gitaristom Petrom Bulíkom. Jej sólový debutový album White Lies Covered Eyes je zhmotnením osobných a úprimných výpovedí. Speváčka s výnimočne zafarbeným hlasom v skladbách často mieša zvuk gitary s popom, punkom a folkom.

8. apríl: Gonsofus a Los Massakeros (20:00)
Počas víkendu vystúpi dvojčlenný orchester Gonsofus. Dvojica Sasha Mamaev a Gábor Tokár je známa vďaka unikátnym, veľmi energickým a živým koncertom. Na nich títo dvaja multiinštrumentalisti hrávajú až na desiatich hudobných nástrojoch. Prostredníctvom loopovania vytvárajú neuveriteľnú šou so zvukom celého orchestra. Ich hudba je mixom reggae, dub, hip hopu, funku a afrobeatu. V Košiciach zahrajú úplne nové pesničky z pripravovaného albumu. Ten plánujú vydať tento rok na jar. Koncert Gonsofusu uvedie skupina Los Massakeros – energické latino fusion s rôznymi vplyvmi iných hudobných žánrov. Osmička muzikantov zo začiatku hrávala covery najmä v kluboch na východnom Slovensku, ale po speváckej výmene a nástupe Dominiky Maščuchovej sa kapela začala žánrovo formovať a zameriavať na vlastnú tvorbu.

9. apríl: Modré hory & Sims (20:00)
Hudobný šesťdňový maratón ukončí koncert raperov Lyrika a Beneho z hip-hopovej formácie Modré hory, doplnenej o klávesáka Rolanda Kánika. Desiate narodeniny by skupina najradšej oslávila vydaním nového albumu Luxus klan. Pomyselnou čerešničkou na torte bude Američan Sims z Minneapolisu, člen kultových Doomtree, ktorý v rámci aprílového európskeho turné neobíde ani Košice.

Viac informácií nájdete na www.k13.sk.

Kvetoslava Podhorská
Martin Dani, K13


Tags: , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hudobný týždeň v Kulturparku: Za 6 dní 8 koncertov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems