Ako vyzerajú dnešní otroci?

| Pozvánky | 27. 3. 2017

O tejto téme bude na košickej akademickej pôde prednášať Martha Mendoza – americká investigatívna žurnalistka a čerstvá držiteľka Pulitzerovej ceny v roku 2016. Získala ju za reportáže o otroctve v thajskom krevetovom priemysle.

Obchodovanie s ľuďmi sa vyskytuje po celom svete. Na otrokov v Thajsku upozornila Martha Mendoza s tímom novinárov. Ich reportáže z krevetového priemyslu viedli k oslobodeniu viac ako 2000 mužov, ktorí boli bičovaní vždy, keď si chceli odpočinúť. Od kapitánov lodí im dokonca hrozila smrť. O pozadí a dôsledkoch celej udalosti porozpráva Martha aj v Košiciach.

Prednáška na tému „Ako vyzerajú dnešní otroci?“ sa uskutoční 6. apríla o 11:00 v Historickej aule UPJŠ na Šrobárovej ulici 2. Tlmočenie do slovenčiny bude zabezpečené. Vstup je voľný. Kvôli obmedzenej kapacite je potrebná registrácia na www.uniba.sk/mendoza/.

Martha Mendoza pracuje pre americkú agentúru Associated Press. Jej reportáže podnietili viacero debát o návrhoch zákonov či začiatkoch vyšetrovaní vedených Pentagonom. Viac ako desať rokov učí na Kalifornskej univerzite. Ako novinárka dvakrát získala Pulitzerovú cenu. Prvýkrát v roku 2000. Vtedy odhalila pozadie masakru v dedine No Gun Ri, kde americkí vojaci na začiatku Kórejskej vojny zavraždili niekoľko stoviek civilistov. Druhé ocenenie získala minulý rok, keď upozornila na otroctvo v Thajsku.

Redakcia


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ako vyzerajú dnešní otroci?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems