Akadémia SOVY ponúka IT vzdelanie aj pracovné miesta

| Predstavujeme | 27. 3. 2017

IT Akadémia SOVY otvára ďalší ročník trojročného pomaturitného štúdia v odbore počítačových systémov. Úspešní absolventi majú garantované pracovné miesto v spoločnosti GlobalLogic.

Súkromná stredná odborná škola, Dneperská 1 v spolupráci so spoločnosťou GlobalLogic „vstúpila“ do tretieho ročníka IT Akadémie SOVY. Tento školský vzdelávací program je alternatívou k vysokoškolskému štúdiu a reaguje na požiadavky pracovného trhu. Zároveň je riešením pre stredoškolákov, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti informačných technológií. A čo je najväčším lákadlom projektu? „Každý úspešný absolvent Akadémie SOVY má garantované pracovné miesto v GlobalLogic na Slovensku,“ uvádza Marek Antal, viceprezident spoločnosti.

Súčasťou firmy už počas školy
Trojročné bezplatné štúdium IT Akadémie SOVY prebieha v dennej forme. Je ukončené absolventskou skúškou. Interaktívne vzdelávanie sa uskutočňuje v špecializovaných učebniach v priestoroch SOŠ Dneperská. Novovytvorené a inovované učebné materiály sú pre žiakov dostupné v digitálnej podobe. V prvom ročníku študenti získavajú základy teórie programovania. Okrem toho zisťujú, ako sa robia webové stránky. Ako druháci si osvojujú aj programovanie mobilných aplikácií v systéme Android a fungovanie databázových systémov. V „tretiaku“ zdokonaľujú svoje programovacie schopnosti a podieľajú sa aj na vývoji nových produktov či technológií. Nadobudnuté vedomosti prakticky využívajú v druhom aj v treťom ročníku počas polročných stážach v spoločnosti GlobalLogic.

Podmienky prijatia
Uchádzač IT Akadémie SOVY musí mať ukončené stredoškolské štúdium maturitnou skúškou a mal by vedieť dokázať navrhnúť algoritmy na riešenie jednoduchších problémov. Taktiež musí ovládať prácu s počítačom, poznať kancelárske balíky a pracovať s anglickým textom. Znalosti vývojových diagramov, výrazovej logiky či algoritmizácie sú výhodou.

Nový školský rok IT Akadémie SOVY sa začne 4. septembra. Prihlásiť sa na štúdium je možné prostredníctvom www.akademiasovy.sk do 31. mája. Prijímacie pohovory sa uskutočnia 20. júna v priestoroch firmy GlobalLogic.

Redakcia
Foto: Študenti Akadémie SOVY. Foto: GlobalLogic


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Akadémia SOVY ponúka IT vzdelanie aj pracovné miesta

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems