Usmejme sa na hendikepované deti

| Pozvánky | 20. 2. 2017

Blíži sa 12. Benefičný koncert pre hendikepované deti. Vystúpi na ňom kapela No name spoločne s dvomi hendikepovanými chlapcami, spolumoderovať ho bude po prvýkrát moderátor s Downovým syndrómom a výťažok bude použitý na zorganizovanie špeciálneho detského tábora pre sluchovo, zrakovo a mentálne znevýhodnené deti z Košíc a okolia.

Občianske združenie Usmej sa na mňa už 13 rokov úspešne spája dva svety – svet zdravých a zdravotne znevýhodnených. Svojimi akciami pomáha sluchovo, zrakovo a mentálne postihnutým deťom a ich rodinám prežiť zážitky zdravých rovesníkov. „V uplynulom roku sme pripravili špeciálny letný tábor pre 45 detí s rôznymi hendikepmi, ozdravný pobyt pri mori bez rodičov, Výnimočný ples a iné podujatia. Jedinečnosť našich akcií spočíva v nadšení a odbornosti dobrovoľníkov, ktorí preberajú na seba zodpovednosť, len aby tieto deti mohli zažiť radosti zdravých detí,“ povedala Erika Bočeková, predsedníčka OZ. Najbližšie takéto radosti zažijú 26. februára o 17:00 v Historickej radnici v Košiciach. Na benefičnom koncerte vystúpia kapela NO NAME, heligonkárka Vlasta Mudríková ako aj detský husľový orchester z Popradu s názvom Tereza a jej deti. Kontrovať im budú hendikepované deti spevom, tancom a hrou na hudobné nástroje. O mikrofón sa podelí moderátor s Downovým syndrómom za pomoci ostrieľanej moderátorky Anky Lemešányiovej.

Finančná pomoc pre Filipka, Sofiu a Natálku

V rámci programu odovzdajú zástupcovia ROTARY Clubu Košice symbolický šek na kúpu špeciálnej multifunkčnej stoličky pre viacnásobne postihnutého Filipka, aby sa mohol zapojiť do vyučovacieho procesu, lebo nedokáže sedieť bez pomoci. „Finančná čiastka vzišla z verejnej zbierky, ktorú zorganizoval ROTARY a ROTARACT Club Košice na Vianočných trhoch,“ povedala prezidentka ROTARACT Clubu Košice Monika Kočiová. Do tejto zbierky prispela aj Komora daňových poradcov a Tax Charity z Košíc. Symbolický šek odovzdá aj organizácia 1. LIONS Club Košice dvojičkám Sofinke a Natálke. Sestry majú od narodenia problém s nožičkami a potrebujú každodenné rehabilitácie, ktoré sú finančne náročné. Dievčatá krásne spievajú a predvedú sa aj na koncerte.
Súčasťou programu bude aj výstava fotografií z podujatí OZ Usmej sa na mňa. Návštevníci si môžu odniesť domov aj krásne výrobky od hendikepovaných detí.

Lístky v hodnote 9 eur kúpite v MIC na Hlavnej 32, Košice. Zľavnené lístky pre držiteľov ZŤP sú v priestoroch OZ Usmej sa na mňa na Hlavnej 68 v Košiciach vo vyhradených hodinách. Bližšie informácie na tel. č. 0910 524 411.

Dagmar Kočiová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Usmejme sa na hendikepované deti

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems